Як Дональду Трампу вдалося стати кандидатом у президенти США попри судові справи та звинувачення в заколоті?

Як Дональду Трампу вдалося стати кандидатом у президенти США попри судові справи та звинувачення в заколоті? | INFBusiness

Номінація в кандидати в президенти США від Республіканської партії вже майже в кишені Дональда Трампа – після відмови його єдиної суперниці Ніккі Гейлі продовжувати боротьбу колишній президент США залишився єдиним кандидатом від республіканців. Як вийшло, що людина з чотирма судовими справами проти неї змогла вирвати перемогу за право участі у загальнонаціональних президентських перегонах у США? Журнал TIME шукав ключ до успіху кандидата в президенти від республіканців. Forbes переказує головне з матеріалу.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Супервівторок для Дональда Трампа дійсно вийшов суперовим. Ще до закінчення голосування на праймеріз республіканців у 15 штатах Associated Press вже оголосила, що більшість штатів підтримали кандидатуру колишнього президента. 

Після цього єдина конкурентка Трампа, колишня губернаторка Південної Кароліни Ніккі Гейлі повідомила про свій вихід із республіканських перегонів. Тепер звинуваченому в заколоті політику залишається лише підімʼяти під себе решту партії й обʼєднати сили з Національним комітетом Республіканської партії.

Time пише, що Трамп став на крок ближче до втілення в життя своєї драконівської політики, яку він усім пообіцяв і яка є безпрецедентною для США:

  • знайти та депортувати мільйони нелегальних іммігрантів;
  • заборонити американцям подорожувати у країни, де живе мусульманська більшість;
  • замінити федеральних чиновників відданими йому прихильниками лозунгу «зробімо Америку величною знову»;
  • очистити вулиці від безпритульних, яких він відправить у наметові містечка;
  • нацькує міністерство юстиції проти своїх політичних ворогів, щоб помститися; 
  • зможе закрити два з чотирьох кримінальних розслідування проти себе: одне за втручання у вибори, а друге за необережне поводження із державними таємницями.

Дональд Трамп, президент США, вибори /Getty Images

Дональд Трамп, кандидат у президенти США від Республіканської партії, виступає на вечірці у клубі Mar-a-Lago, організованій виборчим штабом, 5 березня 2024 року. Фото Getty Images

Від малоймовірного до неминучого

Важко було уявити Трампа кандидатом у президенти США після того, як він спустив розбурханий натовп на американський Капітолій. Крім того, під час проміжних виборів багато кандидатів, яких публічно підтримував колишній президент США, програли. Після цього на офіційне оголошення про початок президентської кампанії Трампа не прийшов жоден член Конгресу. Але у 45-го президента і його союзників був план.

Ґрунтувався він на усуванні головного опонента Трампа від республіканців — губернатора Флориди Рона ДеСантіса, якого флоридці саме переобрали абсолютною більшістю. Основних інструментів боротьби було три:

  1. Принизити ДеСантіса за допомогою образливих кличок, таких як «Рон-фрикаделька» і «Крихітний Ді».
  2. Зацькувати за допомогою армії тролів в інтернеті, яка підіймала на кпини кожну помилку Десантіса під час передвиборчої кампанії;
  3. Наростити власну підтримку від делегатів у Конгрес від Флориди.

План спрацював більш ніж ефективно: він не лише вибив ДеСантіса з перегонів, а й дав зрозуміти іншим конкурентам Трампа, що буде з ними і їхніми карʼєрами, якщо вирішать піти проти нього.

Далі були кримінальні звинувачення, які Трамп теж зміг обернути на власну користь. Вдалося це, пояснює Time, представивши справи проти нього як напад на його прихильників. Підтримка Трампа росла із кожним новим звинуваченням.

А своїх однопартійців він зловив у пастку для дурнів: якщо вони казали, що Трамп не може стати кандидатом через проблеми із законом, він клеймив їх спільниками тих, хто не дає йому балотуватися. Якщо ж колеги-республіканці захищали його (а таких була більшість), то автоматично надавали легітимності аргументам Трампа про змову проти нього.

Рон ДеСантіс, Ніккі Гейлі США, вибори /Getty Images

Кандидати в президенти США від “Республіканської партії” Ніккі Гейлі та Рон ДеСантіс беруть участь у дебатах перед зборами в Айові, 10 січня 2024 року. Фото Getty Images

А далі все було просто, адже тим, хто наважувався виставляти свою кандидатуру проти колишнього президента, бракувало сміливості критикувати вразливі сторони Трампа. А його відмова брати участь у внутрішньопартійних дебатах створювали навколо нього ауру непереможності і неминучості.

Коли останньою сміливицею у боротьбі із Трампом залишилася лише Ніккі Гейлі, до неї «армія Трампа» застосувала ті ж інструменти, що і до ДеСантіса. Її охрестили неоконсерваторкою із войовничими настроями, хоч вона і була представницею Трампа в ООН. Та «королевою болота», коли вона виграла праймеріз у Вашингтоні, столиці США.

Поки що оголосити Трампа номінантом в президенти США від республіканців не можна, бо йому бракує голосів делегатів до потрібних 1215. Дозбирати потрібну кількість голосів він зможе 12 березня, але після оголошення Гейлі це вже суто формальність.

Чи підтримає Гейлі Трампа після своєї поразки — питання відкрите. Політикиня не планує заохочувати своїх прихильників єднатися навколо її колишнього боса, кажуть джерела Time.

Тепер Дональду Трампу залишається подолати опонента від демократів, але він у своїй перемозі не сумнівається. «Ми повернемо собі нашу країну», — сказав він після перемоги у Супервівторок.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *