«Галюцинаторне марення»: МЗС Молдови відповіло на заяви Захарової щодо мови

«Галюцинаторне марення»: МЗС Молдови відповіло на заяви Захарової щодо мови | INFBusiness

«Галюцинаторне марення»: МЗС Молдови відповіло на заяви Захарової щодо мови 10.05.2024 18:56 Укрінформ Міністерство закордонних справ Молдови розкритикувало заяви офіційної представниці МЗС Росії Марії Захарової про рішення влади змінити назву державної мови.

Про це повідомляє NewsMaker, передає Укрінформ.

«Готовність Марії Захарової висловлюватися з різних питань, включно з тими, що виходять за межі її професійної компетенції, вже не викликають подиву. У цьому зв'язку не вважаємо за потрібне серйозно ставитися до її заяв щодо мовного питання, оскільки Марія Захарова – не експертка у галузі лінгвістики», – заявили в МЗС Молдови.

Водночас у відомстві нагадали, що у 2003 році Захарова захистила дисертацію на тему «Трансформація осмислення символіки святкування традиційного Нового року у сучасному Китаї». «Вважаємо, що у питаннях, пов'язаних зі святкуванням Нового року, офіційному представнику МЗС Росії немає рівних», – заявили молдовські дипломати.

При цьому МЗС наголошує, що будь-які «історичні паралелі», проведені Захаровою, «радше нагадують галюцинаторне марення».

«Сумно, коли російська дипломатка намагається вчити нас, хто ми і якою мовою говоримо, виявляючи повну відсутність поваги до нашого народу. Реальна проблема полягає в тому, що Марія Захарова давно забула, що таке чесність і порядність, а це зводить до нуля цінність її висловлювань», – йдеться у заяві міністерства.

9 травня Марія Захарова в інтерв'ю росЗМІ назвала рішення молдовської влади змінити назву державної мови на «румунську» «одним з елементів геноциду проти цілого народу».

Як повідомляв Укрінформ, 24 березня 2023 року в Офіційному моніторі Молдови опублікували закон про зміну назви «молдовська мова» на «румунську» у Конституції Молдови та інших державних законах.

Молдова МЗС Росія Мова

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *