Філіппіни направили кораблі на атол у Південнокитайському морі, де Китай будує штучний острів

Філіппіни направили кораблі на атол у Південнокитайському морі, де Китай будує штучний острів | INFBusiness

Філіппіни направили кораблі на атол у Південнокитайському морі, де Китай будує штучний острів 11.05.2024 16:47 Укрінформ Філіппіни направили кораблі берегової охорони для моніторингу ситуації навколо одного з атолів у Південнокитайському морі, де Китай намагається збудувати новий штучний острів.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Берегова охорона Філіппін направила три кораблі до спірного атолу, один із яких безпосередньо спостерігатиме за ймовірною незаконною діяльністю Китаю з будівництва «штучного острова» на спірному атолі, а ще два чергуватимуть неподалік у тому ж районі на випадок необхідності підтримки.

Як розповів речник берегової охорони Філіппін Джей Тарріела, нещодавно під час патрулювання архіпелагу Спратлі у південно-західній частині Південнокитайського моря було виявлено «маломасштабну рекультивацію» атола Сабіна.

За його словами, на цій мілині за 124 морських милі (200 км) від філіппінської провінції Палаван з’явилися купи мертвих і подрібнених коралів, що збіглося в часі з присутністю на атолі китайських суден, серед яких були дослідницькі та військові.

Тарріела повідомив, що філіппінський корабель стоятиме на якорі неподалік мілини Сабіна, щоб задокументувати скидання подрібнених коралів китайськими суднами на її піщані коси.

Крім того, філіппінці планують направити вчених і науковців до цього району, аби визначити, чи купи коралів з’явилися в результаті природних явищ, чи втручання людини.

Як повідомляв Укрінформ, американські та філіппінські війська з 22 квітня по 10 травня проводили спільні навчання у кількох філіппінських локаціях поблизу спірного Південнокитайського моря і Тайваню, попри попередження Китаю про посилення напруженості.

Photo: Philippine Coast Guard

Філіппіни Китай Корабель

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *