Емір Кувейту розпустив парламент і запровадив перехідний період

Емір Кувейту розпустив парламент і запровадив перехідний період | INFBusiness

Емір Кувейту розпустив парламент і запровадив перехідний період 11.05.2024 13:30 Укрінформ Емір Кувейту Мішааль Аль-Ахмед Аль-Джабер Аль-Сабах оголосив, що розпускає нещодавно обраний парламент і на чотири роки запроваджує перехідний період, який буде використаний для перегляду "всіх аспектів демократичного процесу".

Про це повідомляє The New York Times, передає Укрінформ.

"Я не дозволю, щоб демократію використовували для руйнування держави", – сказав емір у п’ятницю, додавши, що нещодавній період політичних потрясінь вимагає "важких рішень для порятунку країни".

Емір також призупинив дію кількох статей Конституції. Під час перехідного періоду емір і кабінет міністрів візьмуть на себе законодавчі повноваження парламенту.

У своїй промові 83-річний Мішааль поскаржився на неназваних політиків, які "переходять межі", і втручаються "у вибір кронпринца". Посада кронпринца – наступного правителя – наразі вакантна, і емір Мішааль повинен призначити його. 

Ці рішення були ухвалені за місяць після виборів, на яких кувейтці обрали новий парламент, але його члени ще не розпочали свою нову сесію. Хоча парламент Кувейту часто розпускався для проведення нових виборів – востаннє це було зроблено у лютому, – призупинення роботи парламенту відбувалося лише двічі – у 1976 і 1986 роках.

Майкл Герб, професор політології в Університеті штату Джорджія вважає, що "призупинення роботи парламенту загрожує зробити Кувейт таким же авторитарним, як і інші монархії Перської затоки".

Як повідомляв Укрінформ, 16 грудня помер правлячий емір Кувейту 86-річний кронпринц Наваф Аль-Ахмад Аль-Джабер Аль-Сабах.

Фото: EPA

Кувейт Парламент Перехідний період

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *