Чехія оголосила у розшук російського генерала, причетного до вибуху складів боєприпасів

Чехія оголосила у розшук російського генерала, причетного до вибуху складів боєприпасів | INFBusiness

Чехія оголосила у розшук російського генерала, причетного до вибуху складів боєприпасів 10.05.2024 17:24 Укрінформ Чеська поліція оголосила у розшук генерала ГРУ Андрія Авер'янова, якого підозрюють у причетності до вибуху складів боєприпасів у Врбетицях.

Про це повідомляє Radio Prague International, передає Укрінформ.

Як зазначається, офіцерів підрозділу Авер'нова Анатолія Чепігу та Олександра Мішкіна чеська слідча група вважає організаторами вибухів складів у селищі Врбетицях у 2014 року, внаслідок яких загинуло двоє людей.

Британські слідчі підозрюють співробітників Авер'янова в отруєнні колишнього російського таємного агента Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у Солсбері 2018 року.

За даними чеського сайту Seznam Zprávy, з Авер'яновим спілкувалися Олена та Микола Шапошникові – російські шпигуни, які отримали чеське громадянство. Шапошников був співробітником збройової компанії Imex Group, боєприпаси якої вибухнули у Врбетицях. За даними поліції, подружжя Шапошникових надало російській розвідці інформацію про діяльність компанії та забезпечило агентам ГРУ документи для відвідування складу.

Поліція вважає доведеним, що диверсію здійснили співробітники російської військової розвідки, щоб запобігти доставці боєприпасів у регіони, де Росія проводила військові операції.

Оскільки підозрювані перебувають у Росії, яка відмовилася співпрацювати з чеською поліцією, слідчі у кримінальних справах не змогли розпочати їх кримінальне переслідування.

Для розслідування вибухів чеська сторона створила спільну з британськими поліцейськими слідчу групу.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці червня 2021 року Чехія офіційно заявила російській стороні про її відповідальність за вибухи на складах боєприпасів у Врбетицях у 2014 році та зажадала відшкодування.

Це призвело до дипломатичного скандалу та різкого погіршення відносин між Чеською Республікою та Російською Федерацією.

Чехія Розшук Вибух Росія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *