Британська армія почала друкувати запчастини до техніки на 3D-принтері

Британська армія почала друкувати запчастини до техніки на 3D-принтері | INFBusiness

Британська армія почала друкувати запчастини до техніки на 3D-принтері 14.05.2024 03:50 Укрінформ Британська армія вперше у світі почала застосування у польових умовах 3D-принтера для оперативного виготовлення запчастин для автомобільної техніки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті британського уряду. 

"Передовий 3D-принтер вперше застосовано британською армією в польових умовах у ході найбільшого розгортання сил НАТО в Європі за останнє покоління", – йдеться у пресрелізі.

Зазначається, що один з ремонтних підрозділів британської армії почав використовувати цю технологію для виготовлення запчастин до транспортних засобів, а також для друку важливих модифікацій бойового обладнання під час навчань НАТО Steadfast Defender – найбільшого розгортання сил НАТО в Європі за останнє покоління.

"Використання армією як металевих, так і пластикових мобільних принтерів, які можна легко транспортувати з місця на місце, – це перший випадок у світі, коли ця технологія була застосована військовими для безпосередньої підтримки масштабних навчань НАТО", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що завдяки можливості виготовляти металеві деталі менш ніж за годину, "3D-друк холодним металом може усунути необхідність відправляти деталі на ремонт, заощаджуючи транспортні витрати і час".

Технологія металографічного друку полягає у використанні комп'ютерного проєктування для цифрового виробництва компонентів. Дрібний металевий порошок, такий як мідь, алюміній або сталь, подається через сопло зі швидкістю, що втричі перевищує швидкість звуку, а механічний маніпулятор формує деталь, створюючи об'єкт шар за шаром. Після виготовлення компонент піддається подальшій обробці, такій як термообробка, фрезерування та фінішна обробка.

Наразі принтер використовується для обслуговування старих автомобілів, таких як Land Rover, шляхом друку важкодоступних запчастин. У планах на майбутнє – створення каталогів компонентів для нових транспортних засобів, таких як BOXER і AJAX, щоб запчастини можна було друкувати швидко за потребою в польових умовах.

Як повідомляв Укрінформ, Велика Британія інвестує щонайменше 4,5 мільярда фунтів стерлінгів (5,5 мільярда доларів США) у безпілотники для збройних сил країни, взявши за приклад досвід використання дронів в Україні.

Фото: UK Ministry of Defence

Армія Британія Військова техніка 3D-принтер Ремонт

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *