Без створення двох держав нинішня війна в Газі не буде останньою – глава МЗС Туреччини

Без створення двох держав нинішня війна в Газі не буде останньою - глава МЗС Туреччини | INFBusiness

Без створення двох держав нинішня війна в Газі не буде останньою – глава МЗС Туреччини 06.05.2024 09:02 Укрінформ Без рішення про створення двох держав – Палестини та Ізраїлю – ця війна в Газі не буде останньою.

Про це міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан сказав в інтерв'ю дубайському телеканалу Al Arabiya, передає Укрінформ із посиланням на TRT Haber.

«Якщо ми не винесемо уроків з цієї трагедії в Газі і не прийдемо до рішення про створення двох держав, це не буде останньою війною в Газі. Інші війни та сльози чекатимуть на нас», – сказав міністр.

Він наголосив на тому, що пріоритетом Туреччини є забезпечення припинення вогню і що вони знаходяться в тісному контакті з Катаром з цього питання.

«З одного боку, ми намагаємося забезпечити надходження гуманітарної допомоги, а з іншого – мобілізувати міжнародну систему для рішення про створення двох держав, яке ми розглядаємо як стратегічне та постійне рішення», – додав посадовець.

Очільник турецької дипломатії зазначив, що Туреччина підтримує переговори, які ведуть Єгипет і Катар, і готова зробити свій конструктивний внесок.

«Той факт, що переговори, проведені Катаром і Єгиптом з цього питання, не принесли жодних результатів і, здається, не дають жодних результатів на цей час, не означає, що переговорні позиції цих двох країн провалилися», – сказав він.

Фідан зауважив, що переговори переважно тривають навколо питання припинення вогню і що це дуже важливо, але також йде пошук відповіді на питання, що буде в Газі після припинення вогню.

Як повідомляв Укрінформ, США минулого тижня – вперше після нападу угруповання ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року – призупинили постачання зброї Ізраїлю.

Фото: trthaber.com

Ізраїль Палестина Туреччина

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *