Байден назвав обурливим рішення прокурора МКС та підтвердив підтримку Ізраїлю

Байден назвав обурливим рішення прокурора МКС та підтвердив підтримку Ізраїлю | INFBusiness

Байден назвав обурливим рішення прокурора МКС та підтвердив підтримку Ізраїлю 20.05.2024 23:01 Укрінформ Джо Байден назвав обурливим запит прокурора Міжнародного кримінального суду на арешт керівників Ізраїлю та наголосив, що США підтримуватимуть цю країну в умовах безпекових загроз.

Про це президент США заявив у понеділок, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Запит прокурора МКС щодо ордерів на арешт ізраїльських лідерів є обурливим. Дозвольте мені чітко сказати: хоч би що мав на увазі цей прокурор, між Ізраїлем і ХАМАСом немає жодного знаку рівняння», – наголосив Байден.

За його словами, Сполучені Штати «завжди підтримуватимуть Ізраїль на тлі загроз його безпеці».

У цьому контексті радник Білого дому Джон Кірбі під час пресбрифінгу заявив: США вважають, що Міжнародний кримінальний суд не має юрисдикції стосовно ситуації в секторі Гази.

У відповідь на запитання, чому США підтримують зусилля України у документуванні воєнних злочинів РФ, та не вважають, що Ізраїль чинить так само як і Росія, Кірбі вказав на саму суть та цілі конфліктів.

«Я нагадав би всім, що справжня військова ціль Путіна – вбивати невинних українських людей. Тобто він навмисно цілить по цивільній інфраструктурі з метою убивств невинних мирних жителів, і це закладено в його операційну стратегію»,- зазначив представник Білого дому.

Водночас, за його словами, ЦАХАЛ намагається убезпечити країну від терористичної діяльності ХАМАСу, хоча в Газі справді загинуло багато цивільних. Кірбі зазначив, що США в спілкуванні з Ізраїлем продовжує наполягати, аби удари були більш цілеспрямованими й точними. При цьому він підкреслив, що ізраїльські солдати не мають прямих наказів іти та вбивати невинних цивільних у секторі Гази.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок прокурор Міжнародного кримінального суду зажадав ордерів на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, міністра оборони Йоава Галанта та трьох лідерів терористичного угрупування ХАМАС.

Фото: Wade Vandervort

Арешт Байден ХАМАС Ізраїль США МКС

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *