Австрійський журналіст опублікував фейк про Зеленського – посол України відреагував

Австрійський журналіст опублікував фейк про Зеленського - посол України відреагував | INFBusiness

Австрійський журналіст опублікував фейк про Зеленського – посол України відреагував 19.05.2024 20:19 Укрінформ Посол України в Австрії Василь Химинець висловив обурення з приводу поширення австрійським журналістом Ріхардом Шміттом кремлівської брехні.

Йдеться про нібито підписання президентом Володимиром Зеленським прапору з символікою дивізії СС «Галичина». Як передає Укрінформ, на своїй сторінці у соцмережі Х український посол назвав такі дії «ознакою моральної убогості».

«Через систематичне поширення російської брехні про Україну Ріхард Шмітт чітко виставив себе жалюгідним рупором Росії. Він паплюжить Україну та український народ, проти якого ведеться жахлива війна на знищення. Ознака моральної убогості», – написав Химинець.

Таким чином він прокоментував допис експерта з дезінформації Дітмара Піхлера, який своєю чергою реагував на відповідний пост Шмітта щодо України та викривав цю кремлівську маніпуляцію.

Шмітт донедавна був головним редактором та співзасновником бульварного онлайн-видання Exxpress, яке систематично поширювало маніпулятивну інформацію щодо війни РФ проти України, включно з відповідними кремлівськими наративами. Після повномасштабного вторгнення Росії він також проводив інтерв’ю з російським послом у Відні, надаючи останньому майданчик для виправдання війни проти України.

14 травня Шмітт опублікував на своїй сторінці у соцмережі Х інформацію про те, що Президент України Володимир Зеленський нібито підписував прапор «колишніх дивізій Ваффен СС».

Втім ця інформація є вже давно розвінчаним фейком кремлівської пропаганди.

У жовтні минулого року кремлівська пропаганда активно поширювала «новину» про те, Зеленський під час поїздки на Куп’янський напрямок відвідав розміщення 103-ї окремої бригади територіальної оборони та розписався на прапорі дивізії СС «Галичина». Насправді ж 3 жовтня 2023 року в рамках робочої поїздки до Харківської області Президент України відвідував, зокрема, розташування 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, де й підписав прапор цієї бригади та прийняв у подарунок шеврон і емблему бригади.

Як зазначали фактчекери з «Ґвара Медіа», емблеми 103 ОБр ТРО та дивізії СС «Галичина» дійсно містять схожі елементи та кольори оздоблення, проте вони мають і суттєві відмінності, як-то: зовнішній вигляд лева (положення та форма кінцівок, наявність очей, відображення гриви, хвоста та інші); наявність символів корони; відмінності у формі щита у верхній та нижній частині емблеми.

І це при тому, що насправді золотий лев, що крокує, відомий також як «Галицький лев», існує у геральдиці земель України принаймні з часів Галицько-Волинського князівства (1199 -1349 роки). Пізніше він зберігся у зображеннях гербів Львівської землі, Руського воєводства, Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), а також як елемент львівського міського герба. Крім того, саме «золотий лев на синім полі обернений у свою праву сторону» 13 листопада 1918 року Українською Національною Радою був затверджений гербом Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).

У наш час золотий лев на синьому фоні використовується у гербі міста Львів, а також у гербі та прапорі Львівської області, де й була сформована 103 окрема бригада ТРО.

Австрія Фейк Посол

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *