Аналіз крові допоможе визначити ранню стадію хвороби Альцгеймера – науковці

Аналіз крові допоможе визначити ранню стадію хвороби Альцгеймера - науковці | INFBusiness

Аналіз крові допоможе визначити ранню стадію хвороби Альцгеймера – науковці 24.05.2024 05:09 Укрінформ Група японських дослідників заявила про розробку високоточного аналізу крові, що виявлятиме білок, який викликає хворобу Альцгеймера, ще до початку появи симптомів.

Про це повідомляє NHK, передає Укрінформ.

Нині хвороба Альцгеймера діагностується за допомогою методів, які включають візуалізацію мозку.

Як відомо, тип аномального білка – бета-амілоїду – накопичується в мозку пацієнтів із хворобою Альцгеймера задовго до того, як починають проявлятися симптоми.

Вчені провели детальний аналіз зразків крові, узятих у 474 японців, які не мали симптомів хвороби Альцгеймера, та порівняли результати з діагнозом за зображеннями мозку.

Дослідники вважають, що їм вдалося з високою точністю передбачити статус амілоїду (аномального білку) в мозку завдяки аналізу крові на два білки — бета-амілоїд та тау.

Тип аномального білка – бета-амілоїду – накопичується в мозку пацієнтів із хворобою Альцгеймера задовго до того, як починають проявлятися симптоми захворювання.

За їхніми словами, при наданні додаткової інформації, такої як вік людей, аналізи крові показали точність у більше як 90% у прогнозуванні накопичення амілоїду.

Як повідомляв Укрінформ, робоча група Асоціації Альцгеймера (США) готує пропозиції щодо нових критеріїв визначення хвороби Альцгеймера, що можуть бути остаточно сформульовані до кінця року.

Медицина Альцгеймера Аналізи

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *