Зеленський у Румунії домовився про ППО, навчання пілотів та “зерновий коридор”

Зеленський у Румунії домовився про навчання пілотів для F-16 та “зерновий коридор” через Молдову

Зеленський у Румунії домовився про ППО, навчання пілотів та "зерновий коридор" | INFBusiness

Фото: facebook.com/zelenskiy.official

Президенти України та Румунії зробили заяви для ЗМІ за підсумками переговорів у Бухаресті та відповіли на запитання журналістів. Захід для преси транслювали на сторінці президента Володимира Зеленського у Facebook.

– Сьогодні провели з паном президентом Румунії змістовні й плідні переговори. Відзначу домовленість щодо нашого стратегічного партнерства – України та Румунії. Ми готові побудувати саме такий рівень відносин, — також прокоментував переговори Зеленський у своєму телеграм-каналі.

За словами президента, Україна та Румунія підписали двосторонню декларацію, яка фіксує ключові речі взаємодії країн: безпекову співпрацю, зокрема у регіоні Чорного моря, підтримку української Формули миру, розширення економічної та логістичної взаємодії, транспортних зв’язків, спрощення процедур перетину кордону, відкриття нових пунктів пропуску на кордоні.

Володимир Зеленський заявив про рішення Румунії щодо підготовки українських пілотів для американських винищувачів F-16. 

– Створюється центр підготовки пілотів. Ми обговорили з президентом, як прискорити таку підготовку, і домовилися, що українські пілоти будуть включені у першу хвилю навчання, — розповів президент України.

Зеленський анонсував хороші новини щодо артилерії, а також ППО для захисту портів України в Одеській області на кордоні з Румунією. Він не став детальніше коментувати потенційний пакет допомоги, з міркувань безпеки, але зазначив, що головний його наголос був на ППО. 

– І я дуже радий, що Україна була почута румунською стороною, – зазначив він. 

Президент України Володимир Зеленський анонсував створення нового “зернового коридору” через Молдову та Румунію.

– І вже незабаром запрацює “зерновий коридор” з України через Молдову до Румунії. І це взірець того, як багато ми можемо зробити разом. Що матиме неабияке значення не лише для нас, а й для Європи та світу в цілому, — сказав він.

Президент Клаус Йоганніс заявив, що Румунія надаватиме підтримку Україні, зокрема військового характеру, “скільки буде потрібно, до перемоги над російським агресором” та потім — у процесі відбудови.

Клаус Йоганніс висловив підтримку Формулі миру Володимира Зеленського та наголосив, що “лише Україна може ухвалювати рішення, коли і як вести переговори про мир”.

Президент Румунії заявив, що Чорне море має залишатися відкритим і не контролюватися тією чи іншою державою.

– Румунія є союзником НАТО. І, отже, будучи чорноморською державою і посилюючи східний фланг, Румунія має найбільші гарантії безпеки за всю свою історію. Але однозначно, що східний фланг НАТО потребує посилення й надалі, — сказав Клаус Йоганніс.

Румунія докладе всіх зусиль, щоб сприяти експорту українських зернових культур на світові ринки та паралельно забезпечувати виправдані очікування власних фермерів, заявив президент Йоганніс. Погоджено подвоєння спроможностей транзиту через румунські порти до 4 млн тонн сільськогосподарської продукції. На сьогодні через Румунію йде транзитом майже 60% загального обсягу експорту зерна з України.

Президент Румунії також засудив удари Росії по портовій інфраструктурі України.

– Це воєнні злочини, що негативно впливають на безпеку громадян України й Румунії та мають негативні наслідки для експорту зернових з України. Ми продовжимо зусилля з консолідації спроможності стримування та оборони на східному фланзі й Чорному морі, – заявив він.

Володимир Зеленський 10 жовтня прибув з першим офіційним візитом до Румунії за час повномасштабного вторгнення Росії.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *