Зеленський під час виступу в Радбезі ООН розкритикував його за бездіяльність

Зеленський під час виступу в Радбезі ООН розкритикував його за бездіяльність

Зеленський під час виступу в Радбезі ООН розкритикував його за бездіяльність | INFBusiness

Фото: REUTERS

Володимир Зеленський на засіданні Радбезу ООН розкритикував організацію за бездіяльність. За словами українського президента, ООН знаходиться у глухому куті і не має реальних механізмів захисту країн від агресії. 

– Організація у глухому куті щодо агресій. Людство вже не покладає надій на ООН, коли йдеться про захист суверенних кордонів націй. Але я не був би сьогодні тут, якби Україна не мала пропозицій саме щодо рішень. Всі у світі бачать, що саме робить ООН недієздатною. У цьому кріслі в Раді безпеки, яке Росія займає незаконно через закулісні маніпуляції після розпаду Радянського Союзу, сидять брехуни, чия робота – виправдовувати агресію та геноцид, що їх здійснює Росія, – сказав Зеленський.

Зеленський запропонував три кроки для реформування Радбезу ООН: 

  • Перший крок – реформування права вето, щоб у Росії не було можливості його застосовувати. 
  • Другий крок – розширення Ради безпеки за рахунок нових членів, зокрема Африканського союзу, Німеччини, Латинської Америки та держав Тихого океану.
  • Третій крок – розробити систему превенції агресій, зокрема застосовувати санкції проти держав, чиї дії спрямовані проти територіальної цілісності та суверенітету. Питання про застосування превентивних санкцій має виноситися на розгляд Ради безпеки ООН автоматично, коли будь-який член Генеральної Асамблеї заявляє про загрозу агресії.

Український президент вперше з початку вторгнення опинився на одному майданчику із представниками російської делегації. На початку засідання представник країни-агресора Росії Василь Небезня намагався зірвати виступ Зеленського.

Зеленський під час виступу в Радбезі ООН розкритикував його за бездіяльність | INFBusiness

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *