Військовий парад у Польщі: продемонструють найбільшу армію у Європі

Військовий парад: Польща продемонструє найбільшу армію у Європі

Військовий парад у Польщі: продемонструють найбільшу армію у Європі | INFBusiness

Фото: tvn24.pl

Військова агресія Росії в Україні стала поштовхом до посилення мілітаризації багатьох інших країн. І оскільки Москва не збирається вгамовувати свої апетити щодо сусідів, то і вони, у свою чергу, «накачують» свої м’язи.

15 серпня у столиці Польщі – Варшаві – відбудеться грандіозний військовий парад до Дня Війська Польського. За заявою влади, він кардинально відрізнятиметься від попередніх. Насамперед тим, що відбудеться не лише святкове дійство, а й реальна демонстрація військової могутності, яку нині посиленими темпами нарощує Польща.

Техніка імпортна та своя: “Краби”, “Барсуки” та “Баобаби”

На параді планують показати процес модернізації техніки Війська Польського. Це американські танки “Абрамс” М1А1, корейські танки К2, самохідні гаубиці К9.

Також представлять зразки військової техніки, виготовленої польською військовою промисловістю. Це самохідні гаубиці Krab, нові БМП “Барсук”, бронетранспортери Rosomak, самохідні міномети Rak, мінні загороджувачі “Баобаб-К”, легкі розвідувальні машини “Вайпер”.

На параді будуть показані реактивні системи залпового вогню HIMARS, ЗРК «Патріот», корейські легкі винищувачі FA-50 та гелікоптери Black Hawk AW101, AW149, а також винищувачі F-35 ВПС США.

«За підрахунками експертів, це буде найдорожче відзначення Дня Війська Польського в історії країни. Попередні паради показували стан армії, яка ще не була такою передовою. Сьогодні ми можемо показати, що процес розширення та модернізації продовжується», – сказав віцепрем’єр Ярослав Качиньський на пресконференції, присвяченій святкуванню Дня Війська Польського.

Варто нагадати, що посилення польської армії є одним із виборчих гасел правлячої партії «Право та Справедливість», яка виступає проти опозиції експрем’єр-міністра Дональда Туска, при владі якого збройні сили країни зменшувалися.

Військовий парад у Польщі: продемонструють найбільшу армію у Європі | INFBusiness

Військовий парад у Польщі: продемонструють найбільшу армію у Європі | INFBusiness

Це буде найбільший військовий парад у Варшаві з 1989 року. Фото: tvn24.pl

НАТО також у цьому бере участь

Ще один показний факт – на параді у Варшаві, окрім солдатів Війська Польського, візьмуть участь воїни країн-союзниць із батальйонної бойової групи НАТО, дислокованої в Ожиші. А це американські, британські, румунські та хорватські військові. Також будуть французькі військові, які беруть активну участь у місії ЄС з навчання українців.

Особливо примітна участь літаків F-35. Справа в тому, що вони надійдуть на озброєння польської армії лише наступного року. Нині ж вони візьмуть участь у параді від інших країн НАТО. А це є більш ніж явним сигналом того, що «гру м’язами» Варшави підтримує і весь Північноатлантичний альянс.

Іншими словами, Польща навіть у рамках НАТО стрімко мілітаризується. Що може означати лише одне – країна готується до активного захисту. Міністр національної оборони Маріуш Блащак заявив, що рішення про схвалення купівлі американських танків Abrams та вертольотів Apache очікується вже цього тижня. Ця техніка має посилити захист польсько-білоруського кордону.

«Ми очікуємо на рішення від США, яке задовольнить наш запит на бойові вертольоти Apache. Разом з Abrams вони створять бар’єр, який закриє «Брестську браму», – заявив голова Міноборони Польщі.

Він пояснив, що «Брестська брама» – це термін, яким називають рівнину біля прикордонного білоруського міста Брест. Це смуга шириною близько 80 кілометрів між річками Нарев та Буг. Блащак очікує, що американські танки та гелікоптери стануть «непрохідним бар’єром» на цьому шляху. Серед техніки, що зміцнює безпеку Польщі, міністр також назвав танки K2 Black Panther з Південної Кореї, бойові літаки FA-50, реактивні артилерійські системи HIMARS.

Військовий парад у Польщі: продемонструють найбільшу армію у Європі | INFBusiness

Військовий парад у Польщі: продемонструють найбільшу армію у Європі | INFBusiness

У параді представлять і сучасні зразки польського військового промоу та новітню техніку країн НАТО. Фото: tvn24.pl

ДЕ ДИВИТИСЬ

Коли: 15 серпня, о 14:00

Де дивитись: Telewizja wPolsce – пряма трансляція

Думка експерта

Олег Жданов, військовий експерт:

– Такий парад – це демонстрація намірів країни. Польща покаже свої військові здобутки та яка у неї потужна армія. Для друзів та союзників – це добрий знак, мовляв, що вони не підведуть. А для ворогів – спробуйте суньтесь. Вороги – це Росія та Білорусь, там зараз йде серйозне загострення, і Варшава і НАТО мають серйозні побоювання з цього приводу. А такий потужний парад із демонстрацією своєї сили – це профілактика можливої ​​агресії. Тим більше, що Польща сьогодні реально має найбільшу армію в Європі. Війська зараз розгорнулися до 300 тисяч осіб та оснащені сучасними зразками зброї. Польща купує літаки F-35, танки Abrams та гелікоптери Apache. Та й активно розвиває і своє ВПК.

А те, що у параді візьмуть участь представники інших країн НАТО – це демонстрація повної підтримки та єдності із Варшавою. Причому вони побоюються не конкретної загрози зараз, а бачать її взагалі, у перспективі.

Історія польських парадів

День Війська Польського святкують у річницю вирішальної битви радянсько-польської війни, коли більшовики були розбиті під Варшавою у 1920 році. Варшавська битва, відома також як “Диво на Віслі”, стала однією з ключових битв радянсько-польської війни 1919-1921 років. У цій битві у серпні 1920 року Польща змогла зупинити наступ Червоної армії та зберегти свою незалежність. Тоді на боці Польщі воювали й українці.

А перший парад після відновлення державності Польщі був проведений у 1919 році у Варшаві, і він був дуже скромним. Тоді перед главою держави Юзефом Пілсудським пройшли частини польської армії, що відроджувалася.

Великий парад було організовано лише до 20-річчя відновлення незалежності Польщі у 1939 році. Тоді в пресі писали «про натовпи, що вітали, про крики на честь солдатів, прекрасний настрій усіх частин. Рев танків та винищувачів радував, настрій посилював оркестр».

Останній передвоєнний парад пройшов 3 травня 1939 року, за чотири місяці до вторгнення Німеччини до Польщі та початку Другої світової війни. Тоді вулицями Варшави пройшли танки та інша важка техніка. Після війни, а точніше на її кінці, в історію польських військових парадів увійшов скромний парад 19 січня 1945 року.

У соціалістичній Польщі за прикладом СРСР любили проводити паради. Однак найбільшим з великих військових парадів у Польщі був той, який був присвячений 1000-річчю польської державності у 1966 році. За ідеологічними припущеннями, Парад тисячоліття мав показати силу другої армії Варшавського договору та затьмарити собою церковні урочистості з нагоди тисячоліття хрещення Польщі.

Військовий парад у Польщі: продемонструють найбільшу армію у Європі | INFBusiness

Останній великий парад у соціалістичній Польщі відбувся 1989 року.

Після розпаду соціалістичного табору у Польщі довгі роки не було ні приводу, ні політичного бажання проводити військові паради. Лише у 2015 році пройшов військовий парад, який відкрили повітряні сили країни. 2018 року з нагоди Дня Війська Польського у Варшаві було організовано великий Парад незалежності. Маршем пройшли понад тисячу солдатів і 900 реконструкторів, проїхало майже 200 різних бойових машин, а в небі пролетіли 100 літаків та гелікоптерів. У 2019 році парад до Дня Війська Польського було перенесено до міста Катовіце.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *