Трюдо вибачився перед Зеленським за запрошення українського ветерана СС “Галичина”

Трюдо вибачився перед Зеленським за запрошення до парламенту українського ветерана СС “Галичина”

Трюдо вибачився перед Зеленським за запрошення українського ветерана СС "Галичина" | INFBusiness

Фото: REUTERS

Джастін Трюдо від імені канадського парламенту вибачився за запрошення українського ветерана Другої світової війни, який воював на стороні нацистів. Премєрміністр сказав, що його офіс через дипломатичні канали перепросив перед президентом Володимиром Зеленським, який тоді був у залі і аплодував ветерану. Про це пише REUTERS.

– Від імені всіх нас у цьому парламенті я хотів би принести беззастережні вибачення за те, що сталося в п’ятницю, а також президенту Зеленському та українській делегації за ситуацію, у якій вони опинилися. Усі ми, хто був у Палаті представників у п’ятницю, глибоко шкодуємо, що стояли й плескали, хоча ми робили це, не знаючи контексту. Це було жахливе порушення пам’яті про мільйони людей, які загинули під час Голокосту, і це було дуже, дуже боляче для євреїв, – сказав Трюдо.

Канадський премєрміністр шкодує, що тепер цю “прикру помилку” використовує російська пропаганда.

Одразу після скандалу Трюдо стверджував, що уся відповідальність лежить на спікерові парламенту Ентоні Рота, який запросив 98-річного українського ветерана Ярослава Гуньку на засідання. Рота вибачився і подав у відставку, проте консерватори вимагали вибачень особисто від Трюдо.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Під час засідання парламенту 22 вересня спікер представив 98-річного Ярослава Гуньку як українського та канадського ветерана Другої світової та назвав героєм, який служив у Першій українській дивізії і “воював за незалежність України проти російських агресорів”. Усі присутні привітали ветерана оплесками, включно із прем’єрміністром Канади Джастіном Трюдо та президентом України Володимиром Зеленським. 

Згодом Канадський центр у справах Ізраїлю та євреїв заявив, що ветеран Гунька воював на боці 14-ї нацистської дивізії Ваффен “Галичина”, які брали активну участь у геноциді євреїв. Вибачень від канадської сторони зажадали і в МЗС Польщі. Польський міністр освіти Пшемислав Чарнек Пшемислав Чарнек заявив, що буде домагатися екстрадиції Гунька як воєнного злочинця.

Дивізія “Галичина” була добровольчим підрозділом, що складався переважно з етнічних українців під командуванням нацистів. Трибунал у Нюрнберзі не довів її причетність до воєнних злочинів. Серед українців немає однозначного ставлення до учасників дивізії. У Львові щорічно влаштовують панахиди та марші на честь СС “Галичини”. Офіс Зеленського офіційно засуджував такі марші.

Трюдо вибачився перед Зеленським за запрошення українського ветерана СС "Галичина" | INFBusiness

Трюдо вибачився перед Зеленським за запрошення українського ветерана СС "Галичина" | INFBusiness

Ярослав Гунько на засіданні канадського парламенту. Фото: скріншот

 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *