Політолог Тарас Загородній: Після інавгурації Путіна війна посилиться

Політолог Тарас Загородній: Після інавгурації Путіна війна посилиться | INFBusiness

Фото: REUTERS

Російський диктатор Володимир Путін знову, вп’яте прийшов до влади в Росії. Росіяни давно змирилися з його владою. І схоже, що і Захід уже сприйняв це як реальність, забувши, що в демократичній країні президент не може перебувати при владі більше двох термінів поспіль. До чого може призвести це ігнорування демократичних принципів, Коротко про розповів політолог, керуючий партнер «Національної антикризової групи» Тарас Загородній.

Путін і далі налаштований агресивно

Політолог Тарас Загородній: Після інавгурації Путіна війна посилиться | INFBusiness

Політолог, керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній. Фото: ФБ Тарас Загородній

– Що може змінитись після інавгурації Путіна? Він зміцнив свої позиції чи ні?

– З одного боку, зміцнив, бо він зумів ліквідувати фронду всередині російських еліт. Отже, він у короткостроковому періоді зміцнив свою владу. Чи вийде у нього зміцнитися у довгостроковому періоді – це ще велике питання. Якість режиму Путіна перейшла у нову стадію. Тепер він сам по собі головний, він визначає те, що відбувається у Росії. Але водночас це створює крихкість у системі влади, оскільки він усім керує та відповідає за всі помилки влади.
Війна в Україні продовжиться та посилиться. Причому не в кращому напрямку для Росії. Особливо після того, як Україна вже почала бити по території країни-агресора безпосередньо і створюючи загрози цілісності її економіки. Та й Путін сам уже не «хлопчик», коли 25 років тому він став президентом. Тоді він подавав надії, молодий, бадьорий. А тепер у російських елітах постає питання: де заміна і хто наступний. Тобто транзит влади вже фактично починається відразу після обрання Путіна.

– А чого чекати на фронті? Активізації наступу російського війська та нової мобілізації в Росії? Воюватимуть до переможного кінця?

– Так, вони воюватимуть, це безперечно. Але тут питання у темпі. Росіяни, зважаючи на все, визначили, який їх цікавить темп наступу, щоб і народ не бунтував, і люди були в армії, і економіка працювала. Вони вважають, що вони спокійно можуть у такому ритмі воювати, доки не закінчиться, умовно кажучи, українська армія та солдати. Тобто Путін налаштований агресивно й надалі.

– На інавгурації Путіна були присутні посли шести європейських країн, але США не було. Тобто виходить, що Захід уп’яте визнає легітимність Путіна і змирився з його позачасовою владою?

– Тут треба розуміти, що світ не такий лінійний, як бачиться українцям. Ніхто не хоче сваритися з главою ядерної держави, вони хочуть залишити контакти з нею. Це не погано і не добре, просто так світ улаштований. Але багато залежить від нас, залежить від того, наскільки Україна здатна нав’язувати власну волю світу.

Захід визнає легітимність Путіна

– А чому Захід боїться не визнавати законність Путіна? Адже ПАСЕ закликала вже не визнавати його законності, вважати його нелегітимним?

– Така ідея є. Ну а на якій підставі визнавати його нелегітимним? Він провів вибори. А те, що в демократичній державі не більше двох термінів президент має бути при владі – то це лірика. Вони виходять із того, що він змінив Конституцію, і все є законним.

– Путін вважатиметься повноцінним президентом чи просто володарем влади, як Лукашенко у Білорусі?

– Так, повноцінним президентом. Принаймні Захід де-факто сприйматиме його саме таким. І з ним треба буде підтримувати стосунки та вести переговори. Адже іншої легітимної влади в Росії – немає і не передбачається у найближчій перспективі.

– А чому Макрон надіслав свого посла на інавгурацію? Адже він сильно радикалізувався щодо Росії і навіть погрожує надіслати війська в Україну.

-” Радикалізувався” не означає, що він відмовлятиметься від переговорів із Путіним. У цьому випадку Макрон показує, що він є лідером Європейського Союзу і здатний консолідувати навколо себе державу.

Китай підтримує Росію

– Якраз під час інавгурації Путіна Сі Цзіньпін поїхав до Європи, а не до нього. Про що це каже?

– Я не думаю, що тут є якийсь прихований зміст, цей візит заплановано заздалегідь. Він мав завдання відвідати Францію. Він грає свою гру з Європою. Взагалі Китаю вигідно, щоб війна тривала якнайдовше.

– А загалом таки Сі Цзіньпін залишається на боці Росії? Адже він заявив, що жодних мирних переговорів без Росії бути не може.

– Так, він використовує Росію для тарана НАТО та Заходу.

– Путін залишається президентом до 2030 року. Чим це загрожує світу та Україні загалом?

– Подальшою дестабілізацією, і він далі продовжуватиме провокувати конфлікт.

– А наскільки реальним є його напад на країни – члени НАТО?

– Дуже можливо, але це не означає масштабної атаки. Йому достатньо буде захопити Нарву – місто в Естонії, яке раніше належало Росії, щоб показати, що НАТО не здатне захищати себе.

– А якщо Трамп прийде до влади в США, він захищатиме своїх союзників по НАТО?

– Думаю, що так. Одна справа – говорити про вихід із Блоку, а інша – діяти у реальній загрозі.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *