На “Хортиці” засиплють піском усі стародавні човни, знайдені після обміління Дніпра

На “Хортиці” засиплють піском стародавні човни, знайдені після обміління Дніпра

На "Хортиці" засиплють піском усі стародавні човни, знайдені після обміління Дніпра | INFBusiness

Фото: facebook.com/n.z.hortica

Знайдені після обміління Дніпра стародавні човни на “Хортиці” не будуть діставати та реставрувати, тому що це потребує багато ресурсів. Керівництво заповідника вирішило тимчасово законсервувати їх, засипавши піском. Про це повідомила пресслужба “Хортиці” у фейсбуці.

– Фрагменти великих човнів наразі підлягають консервації з декількох причин. По-перше, в умовах воєнного стану немає впевненості, що їм буде безпечніше у нас в реставраційному ангарі. По-друге, враховуючи перспективу відкриття ще багатьох пам’яток, це становить велику проблему забезпечити належні умови зберігання для цих пам’яток. По-третє, такі проєкти з підняття цих суден потребують величезних ресурсів, фізичних та матеріальних, логістичних, людських. Наразі ключові завідувачі відділів, які мають досвід для цього, захищають нас на фронті. 

12 жовтня спеціалісти засипали піском фрагмент човна, який вперше помітили ще у 1999 році.

 

Пресслужба заповідника також повідомила, що у 2022 році мало розпочатися проєктування нового Музею судноплавства на острові Хортиця. Проєкт відклали через повномасштабне вторгнення Росії.

Наприкінці червня археологи при дослідженні затоплених територій знайшли на острові Хортиця човен-моноксил, якому може бути понад 500 років. 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *