Кабмін ухвалив рішення про створення Держслужби у справах дітей

В Україні створили орган, який займатиметься забезпеченням прав кожної дитини, а також соціальною допомогою сім’ям із дітьми та питаннями усиновлення. Це Державна служба у справах дітей .

1091_4_28.jpg (43.14 Kb)

Рішення про створення такої служби ухвалив Кабінет Міністрів на засіданні 29 вересня. У Мінсоцполітики назвали це важливою ухвалою.

Там пояснили, що новостворена служба є центральним органом виконавчої влади. Вона реалізовуватиме державну політику в таких сферах :

захист прав дітей;
соціальна підтримка сімей із дітьми;
розвиток сімейних форм виховання та усиновлення;
забезпечення дотримання прав дітей-громадян України та їх повернення на батьківщину.
“Сьогодні в Україні понад 7,5 млн дітей, усі страждають від впливу російської агресії . Також понад 65 тис. дітей в Україні є сиротами або позбавлені батьківського піклування. Незалежно від того, де виховуються діти – рідної чи прийомної сім’ї, всі вони потребують у соціальній підтримці”, – зазначили у Мінсоцполітики.

Глава міністерства Оксана Жолнович також наголосила, що служба відповідатиме за права кожної дитини у країні. У зв’язку з цим буде посилено координацію органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та служб у справах дітей.

Служба моніторитиме роботу місцевих органів влади, а також стежитиме як підприємства, установи, організації та фізособи дотримуються прав дитини. Так, фахівці понад 1400 територіальних громад в Україні матимуть змогу отримувати методичну допомогу у налагодженні дієвої системи захисту дітей у громаді.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *