Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прибув до Києва

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прибув до Києва (оновлено)

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прибув до Києва | INFBusiness

Фото: president.gov.ua

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прибув з черговим неоголошеним візитом до Києва. Про це повідомили на сайті НАТО та Офісу президента України. Столтенберг і Зеленський провели зустріч та спільну пресконференцію.

Під час зустрічі вони обговорили захист від російського терору, посилення тиску на Росію та зміцнення повітряного щита України. Зокрема, ішлося про можливість постачання додаткових систем ППО державами – членами НАТО.

– Генеральний секретар погодився докласти особистих зусиль для нашої підтримки, для мобілізації держав – членів Альянсу саме з цією метою. Нам потрібно разом пройти цю зиму, захистити нашу енергетичну інфраструктуру та життя людей, – заявив президент України Володимир Зеленський.

Єнс Столтенберг зі свого боку зазначив, що члени Альянсу продовжать надавати Україні найсучасніші засоби для відбиття російського вторгнення, зокрема танки, сучасні системи ППО, а також тренуватимуть пілотів для літаків F-16.

Також було обговорено подальшу роботу задля зближення України й НАТО. Як наголосив Зеленський, започаткований на Вільнюському саміті новий формат співпраці – Рада Україна – НАТО має забезпечити рух держави до Альянсу та практичну взаємодію.

– Спільно з НАТО працюємо над підготовкою нового документа – адаптованої Річної національної програми, яка визначатиме практичні кроки для досягнення Україною відповідності принципам і стандартам Альянсу, – розповів президент.

Окремо сторони обговорили саміт НАТО, який відбудеться наступного року у Вашингтоні. Сторони погодилися, що цей саміт має стати результативним для України та НАТО. З цією метою  команди невідкладно розпочнуть підготовку відповідних спільних дій, заявив Володимир Зеленський.

Також у четвер до Києва прибули новий міністр оборони Великобританії Грант Шаппс і міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню. 29 вересня у Києві має відбутися перший Форум оборонних індустрій. Участь у форумі підтвердили понад 165 компаній з різних країн світу.

Минулого разу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прибув із неоголошеним візитом до Києва у квітні.

Honoured to be back in Kyiv to meet President @ZelenskyyUa. We discussed #Ukraine’s most urgent needs & the next steps in #NATO’s support. The stronger Ukraine becomes, the closer we are to ending Russia’s aggression. pic.twitter.com/6otciNMbJl

— Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) September 28, 2023

I met with @JensStoltenberg in Kyiv.

Substantial talks, as they should be between de facto allies. It is only a matter of time before Ukraine becomes a de jure one as well.

We discussed strengthening Ukraine’s air defense further in order to protect people from Russian terror. pic.twitter.com/WxHdWWSsJw

— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) September 28, 2023

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *