ДТЕК виводить активи з України у Східну Європу

ДТЕК виводить активи з України у Східну Європу

ДТЕК виводить активи з України у Східну Європу | INFBusiness

Фото: ДТЕК

Політолог Вадим Карасьов у своєму матеріалі на сайті «Подробиць» ділиться деталями про активи ДТЕК.

– У сьогоднішньому ефірі на Politeka говорили з Едуардом Глезом про актуальний порядок денний та глобальні тенденції, які формуватимуть політичний обрій у середньостроковій перспективі. Серед іншого звучало питання деолігархізації та подій, що відбуваються навколо процесу, – пише політолог. Далі наводимо текст статті.

«3 жовтня в інформаційних виданнях майже непоміченою для широкого загалу пройшла новина про те, що Вищий Антикорупційний суд відмовився накладати арешт на “боргові активи” ДТЕК у справі Роттердам+.

Всі ці новини мають абсолютно однаковий заголовок із юридичним формулюванням “борговий актив”, що зовсім не типово для написання новини. Через це може скластися враження, що ВАКС залишив ДТЕК у спокої щодо справи Роттердам+.

Однак, якщо перегорнути першу сторінку Google за рішеннями суду від 3 жовтня стане ясно, навіщо потрібно було створювати такий інформаційний фон – в Україні прицільно взялися за тих, хто  допустив роботу схеми Роттердам+, яка спричинила переплату споживачам майже 40 мільярдів гривень, за неіснуючі послуги транспортування вугілля.

Ці кошти “ДТЕК” потім використав для скуповування ключових підприємств української енергетики, закріпивши свій статус монополіста.

Тепер “ДТЕК” акуратно виводить кошти та активи з України і має намір розвивати металургійний бізнес у східній Європі. Рідкісні спроби розповісти про виведення коштів зіткнулися з активною практикою залякування редакцій з боку ДТЕК і практично звелися нанівець.

Однак маховик ВАКС продовжує розкручуватися, ключових фігурантів з колишніх функціонерів регулятора НКРЕКП та ДТЕК вже оголосили у розшук та заарештували майно. В успіху розслідування активно зацікавлені США, які не хочуть, щоб Україна залишалася відкритою годівницею для українських олігархів. Чи встигне правосуддя зачинити дах до того, як усі кошти вийдуть за кордон – поки що питання відкрите», – резюмує Вадим Карасьов.

ДТЕК виводить активи з України у Східну Європу | INFBusiness

ДТЕК виводить активи з України у Східну Європу | INFBusiness

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *