Заволодіння аеропортом Одеса: суд заарештував бізнесмена Кауфмана

Заволодіння аеропортом Одеса: суд заарештував бізнесмена Кауфмана | INFBusiness

Вищий антикорупційний суд у четвер, 7 вересня, обрав запобіжний захід підозрюваному у справі про заволодіння міжнародним аеропортом Одеса і 2,5 млрд грн доходу від його діяльності. Про це, не називаючи імені підозрюваного, повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Водночас “Центр протидії корупції” стверджує, що йдеться про одеського бізнесмена Бориса Кауфмана. Він вважається одним з організаторів схеми.

“Підозри наразі отримали п’ять осіб, зокрема колишній мер Одеси Олексій Костусєв та одеські бізнесмени Борис Кауфман і Олександр Борухович, яких слідство називає співорганізаторами схеми”, — йдеться в повідомленні ЦПК.

У САП зазначили, що підозрюваного заарештували в залі суду. Він може вийти зпід варти в разі внесення застави в розмірі 268,4 млн грн. Термін дії запобіжного заходудо 29 жовтня. Таким чином, клопотання прокурора було задоволено частковообвинувачення вимагало варту із заставою в 992,4 млн грн.

Заволодіння аеропортом Одеса

За даними слідства, у 2011 році група осіб, до якої входили колишній міський голова Одеси, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два бізнесмени, розробили та реалізували злочинну схему, внаслідок якої майновий комплекс стратегічного обєктуміжнародного аеропорту перейшов із власності територіальної громади в загальну власність міста та так званих приватних інвесторів.

В результаті подальших дій учасників схеми місто повністю втратило будьякий контроль над зазначеним обєктом і не отримувало від його діяльності жодного прибутку. У свою чергу особи, які отримали контроль над аеропортом роками, присвоювали дохід від його діяльності. Для запобігання повернення аеропорту у власність міста все його майно заставили в банк для отримання кредиту, що не погашається.

Внаслідок реалізації схеми її учасники заволоділи майном аеропорту на суму 118 млн грн та доходами від його діяльності у сумі понад 2,5 млрд грн.

Що відомо про Кауфмана 

Кауфман – одеський бізнесмен. Він є засновником інвестиційної компанії Vertex United, до складу якої входять активи готельного напряму (“Брістоль”, “Лондонська”, “Президент-Готель”), медіа-активи та інвестиційні проекти. Також Кауфман – співвласник найбільшої української дистриб’юторської компанії TEDIS Ukraine. У рейтингу Фокусу “100 багатих людей України 2021” Борис Кауфман посідав 36 місце. Його капітал оцінювався в 320 мільйонів доларів. Роком раніше, в 2022 році, Кауфман в аналогічному списку посідав 37 місце з капіталом 276 мільйонів доларів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *