Виведення півмільярда з банку Фінанси та Кредит: олігарх Жеваго отримав нову підозру

Виведення півмільярда з банку Фінанси та Кредит: олігарх Жеваго отримав нову підозру | INFBusiness

Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило про нові підозри відносно олігарха, акціонера “Фінанси та кредит” Костянтина Жеваго та трьох його спільників у справі про виведення 519 мільйонів гривень з банку. Крім олігарха йдеться також про колишнього голову правління банку та двох його заступників. Злочинці вивели зазначену суму грошей, які потім були легалізовані.

Про це повідомляє ДБР. За його даними, протягом травня 2007 року по жовтень 2010 року Жеваго організував злочинну групу, до складу якої увійшли керівники та особи, що були йому близькі. Загалом банк зазнав збитків у розмірі 1,4 мільярда гривень через кредитування компанії, яка контролювалася Жеваго.

Як Жеваго і спільники вивели гроші

За даними ДБР, учасники злочинної групи уклали кредитний договір та понад 100 додаткових угод з банком між підконтрольною компанією та банком, які систематично та безпідставно дозволяли збільшувати кредитний ліміт. Це призвело до виведення з банку 519 мільйонів гривень, які були подальше легалізовані учасниками схеми. Схема працювала протягом п’яти років — з 2010 по 2015 рік.

Загальні збитки банку внаслідок неправомірних дій з боку Жеваго і спільників склали 1,4 мільярда гривень.

ДБР повідомило про підозру Жеваго у створенні та керівництві злочинною організацією, привласненні та розтраті майна, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом в особливо великому розмірі у складі злочинної організації (ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України).

Колишній голова правління банку та його два заступники підозрюються в участі у злочинній організації, привласненні та розтраті майна в особливо великому розмірі у складі злочинної організації (ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України). Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Інші підозри Жеваго

Раніше ДБР повідомило про підозру Костянтину Жеваго та іншим керівникам банку у вчиненні розтрати на суму 113 мільйонів доларів США.

У рамках розслідування накладено арешт на майно Жеваго та пов’язаних з ним осіб, включаючи акції підприємств, нерухомість та інші активи. Вартість арештованих активів перевищує сотні мільйонів гривень. Це включає акції їх підприємств, корпоративні права, 26 нерухомих об’єктів, серед яких оздоровчі комплекси, готелі, житлові та комерційні приміщення у Києві, Харкові, Полтаві, Кривому Розі, загальною площею понад 22 тисячі квадратних метрів.

У жовтні 2020 року арештовані активи на суму понад 300 мільйонів гривень були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). У розслідуванні ДБР активно співпрацює з органами юстиції, жандармерії та поліції Франції.

Нагадаємо, суд відхилив запит України на екстрадицію олігарха. Таким чином мільярдер залишиться у Франції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *