В Болгарії заарештували людей, які постачали в рф товари для військових

В Болгарії заарештували людей, які постачали в рф товари для військових | INFBusiness

В Болгарії заарештували членів злочинної групи, які експортували до росії товари подвійного призначення. Все це потім використовувалося для війни проти України. Поліцейську спецоперацію проводили спільно співробітники прокуратури, МВС та Агентства держбезпеки країни. 

Про це повідомляє видання The Sofia Globe. Зазначається, що в угруповання входило 12 осіб. 

Так, більшість зловмисників були громадянами Болгарії. Однак в банді також знаходилися п’ятеро іноземців. Це троє росіян, один білорус та один албанець. 

“У Болгарії заарештували 12 осіб за незаконний експорт до росії товарів подвійного призначення для використання військовими цієї країни у війні проти України”, – йдеться в прессрелізі місцевого МВС. 

А от голова Агентства державної безпеки країни надає трохи більше подробиць. Він каже, що схема незаконних поставок в росію була складною та заплутаною. Сама ж мережа працювала в Болгарії з 2021 року. Її діяльність охоплювала такі міста, як Варна, Пловдив, Велико Тирново та Софію.

Як діяла схема

Поставки йшли через різні компанії, одна з яких знаходилася у Пловдиві. Товар відправляли до міста, де його перепаковували, потім транспортували до Софії, а звідти через аеропорт до росії. Зазначається, що грошовий обіг групи складав понад чотири мільйони левів – це близько двох мільйонів євро. 

“Зброя призначалася не для регулярної російської армії, а для спецпризначенців, які діяли на території України”, – таку інформацію оприлюднили правоохоронці. 

В прокуратурі конкретизують, що в поставки переважно входила техніка подвійного призначення. Це, зокрема, оптичні приціли, авіаційна радіотехніка тощо.

“В основі мережі стояли громадяни рф, які фінансували постачання товарів. Вони не є постійними мешканцями Болгарії”, – повідомляють силовики.

Наразі затримано всіх 12 зловмисників. Їм загрожує суворе покарання. 

Нагадаємо, що москві вдається більш-менш успішно обходити санкції завдяки так званому “паралельному імпорті”. Кажучи по-простому, це гримуча суміш “сірих” та відверто “чорних” контрабандних схем з доставки в рф необхідних їй західних товарів: він телевізорів та автомобілів до військової продукції. Затримані в Болгарії ділки якраз і займалися такою діяльністю. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Болгарія доєдналась до заборони в’їзду автівок на російських номерах: подробиці
  • Болгарія відмовляється від нафти з рф: вже відомі терміни

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *