Штучний інтелект навчили робити оголені фото з профілів у соцмережах. Втрутилась кіберполіція

Штучний інтелект навчили робити оголені фото з профілів у соцмережах. Втрутилась кіберполіція | INFBusiness

Штучний інтелект подекуди несе небезпеку, зокрема, етичного характеру. Багатьом з нас відомі нейронки, за допомогою яких можна не тільки малювати, створюючи абстрактні картини, але й працювати з фото, використовуючи їх для генерації зображень. Так, існують нейронки, що зроблять із вас Джека Горобця або Кена з Барбіленду. Достатньо лише підгрузити власне фото чи фото друзів. Часом це смішно. Та як виявилось, існує й зворотна сторона такої творчості, що перетинає межу закону. 

Світ вже знає приклади, коли електронні мізки почали розповсюджувати фото порнографічного характеру, причому з реальними людьми. Нейронка згенерувала їх, а тоді фото без дозволу стали поширювати. Це викликало шок у дівчат та жінок, які впізнали себе на цих фото! Зараз подібне відбувається по всьому світу, йдеться в матеріалі BBC.

Жертвою стала популярна співачка та неповнолітні 

Для створення зображень були використані звичайні фото одягнених жінок, більшість з яких були взяті в їхніх відкритих акаунтах в соцмережах. Далі нейронка, яка генерує уявне зображення людини без одягу, обробила їх, в результаті отримавши “голі фото”. Тільки в Іспанії жертвами ШІ стали декілька десятків дівчат, і це лише в одному невеличкому містечку. Неважко уявити, що в світі жертв – сотні, тисячі чи навіть десятки тисяч?

Зокрема, в країні оливок та червоного вина в ситуацію втрутилась поліція, наразі триває розслідування. Правоохоронці намагаються встановити причетних до появи зображень. Відомо, що будь-яка нейронка не ставить собі задачі самостійно, очевидно, що фото хтось підружав.

До всього дівчата, які стали жертвами таких “жартів” нейромережі – неповнолітні. Батьки тим часом створюють групи підтримки та протистоять хейту їхніх дітей, котрі попри власну волю фігурують в підроблених фотосесіях. 

Співачка Розалія. 

Співачка Розалія. 

Крім того, виявилось, що на початку цього року жертвою однієї з нейромереж, що створює порнографію, стала й публічна персона, а саме співачка Розалія – 30-річна виконавиця, яка співпрацює з лейблом Columbia Records. Серед артистів, з якими вона співала, – Біллі Айліш, Тревіс Скотт, Cardi B.

Поп-діва відреагувала на подію, написавши у своєму Twitter, що “перегони за увагою шляхом неповаги до будь-кого і сексуалізації – це вид насильства, це огидно і соромно”, йшлося в публікації Rolling Stone.

Етична дилема 

Щодо того, хто є автором еталонної нейромережі такого типу, та чи розроблялась вона навмисно зі злочинними намірами, наразі не повідомляється. Так чи інакше, та схожих програм стає все більше. В поліції вбачають основну проблему в тому, що неповнолітні сьогодні мають необмежений доступ до web.

Правоохоронці вважають, що епоха мережевих злочинців, які качають дитяче порно з даркнету – в минулому. На жаль, сьогодні фактично будь-який підліток, що має доступ до Інтернету, може знайти схожу програму та згенерувати подібний контент власноруч. Проблема набуває загрозливих масштабів. 

Як каратимуть винних 

Вже вдалося з’ясувати, що як мінімум з десяток хлопців є причетними до створення зображень. Підозрюваним у справі від 12 до 14 років. Вони генерували та поширювали останні через програми WhatsApp і Telegram. Слідчі також перевіряють, чи дійсно одну з дівчат намагалися шантажувати за допомогою такого підробленого зображення.

Даний злочин визначається як такий, що носить сексуальний характер, може бути розціненим як створення дитячої порнографії та інкримінуватись, як акт насильства. Іншим можливим звинуваченням може бути порушення законів про конфіденційність. А отже, окрім етичних, такий злочин матиме серйозні юридичні наслідки для винуватців.

В ситуацію вже втрутилась поліція. 

В ситуацію вже втрутилась поліція. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Зґвалтував та вбив 16-річну дівчину: поліція провела затримання за звірство на Дніпропетровщині
  • Римські статуї не дарма без голів. Цей цинічний винахід зараз дуже корисний
  • Погрожував доньці коханої гранатою: на Київщині в поліцію звернулася неповнолітня – відео

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *