Які марки смартфонів крадуть в українців найчастіше: перевірте, чи ви у зоні ризику

Які марки смартфонів крадуть в українців найчастіше: перевірте, чи ви у зоні ризику | INFBusiness

В 2024 році в Україні злодії вкрали понад 6,6 тисячі смартфонів. Серед найпопулярніших марок гаджетів, які крадуть – три бренди. Це Xiaomi, Samsung та iPhone. 

Зазначимо, що кількість крадіжок падає у порівнянні з минулими роками. Про це свідчить статистика “Опендатаботу”. 

За даними порталу, число у 6,6 тисяч вкрадених гаджетів – це в 2,5 менше, ніж у довоєнному 2021-му. Також це в 1,3 рази менше, ніж за аналогічний період у 2023 році. 

Найбільша кількість викрадених або втрачених мобільних телефонів цьогоріч зафіксована у Києві – майже 12% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина: 8,8% від загальної кількості. Замикає трійку Запорізька область – 8,6%. 

Найчастіше крадуть гаджети марки Xiaomi, Samsung та iPhone. Так, в 2024-му вже вкрали чи втратили понад 2,2 тисячі “сяомі”, понад 1,4 “самсунгів” та близько тисячі “айфонів”. 

“Ми вирішили порівняти, які бренди смартфонів є найбільш запитаними у злодіїв та у покупців. Отже, за даними Comfy, найпопулярнішими марками телефонів три роки поспіль серед покупців є ті самі марки, але в іншому порядку: iPhone, Samsung та Xiaomi/Redmi”, – пишуть про цікавий факт автори “Опендатаботу”. 

Статистика крадіжок в Україні

Цікаво, що одним з умовно позитивних наслідків війни – якщо взагалі такі бувають – стало зменшення злочинності в Україні. Принаймні, частково це явище є абсолютним фактом: кількість тих самих крадіжок у 2022 році у порівняні з 2021-м впала на 39%. Про це свідчать дані Нацполіції. Також в Україні стали менше красти автомобілі. Втім, скоріше за все, це пояснюється банальною незручністю, адже раніше автомобілі крали частіше за все в нічний час, а зараз по всій країні, окрім Закарпаття, діє комендантська година.

Втім, “недовго музика грала”: вже у 2023 році почався ріст квартирних крадіжок. В минулому році це число зросло на близько 15% у порівнянні з першим роком повномасштабного вторгнення. Однак це досі майже вдвічі менше, ніж в 2021 році. 

Раніше “Інформатор” писав, що в Україні хочуть скасувати тюремні строки за дрібні крадіжки. Покарання замінять на штрафи. 

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *