50 тисяч гривень щомісяця за користування приміщенням: помічник ректора Кропивницького ВНЗ попався на корупції

50 тисяч гривень щомісяця за користування приміщенням: помічник ректора Кропивницького ВНЗ попався на корупції | INFBusiness

Прокурори Кіровоградської обласної прокуратури припинили існування корупційної схеми, яка склалася в одному з вищих навчальних закладів міста. Помічник ректора одержував неправомірну вигоду з місцевих підприємців. Сума складала 50 тисяч гривень щомісяця.

Наразі фігурантові вже повідомлено про підозру. Про це інформує пресслужба Офісу генерального прокурора.

Так, за даними слідства, підозрюваний, займаючи посаду помічника ректора, керував за сумісництвом обласним комунальним закладом. За грошову винагороду корупційного характеру він посприяв передачі освітнього приміщення під приватний бізнес. 

Йшлося про про приміщення університету площею 345 квадратних метрів. Його віддали у нібито “безоплатне користування” під склад будівельних матеріалів. При цьому дане приміщення перебувало на балансі ВНЗ. Ніякого офіційного оформлення передачі за визначеною законодавством процедурою, звичайно ж, не було.

“За позитивне вирішення питання підозрюваний у змові зі службовцями вишу вимагали від підприємця щомісячну неправомірну вигоду у сумі 50 тисяч гривень”, – зазначають в Генеральній прокуратурі.

Чоловікові вже повідомлено про підозру. Йдеться про статтю 368 КК України – вимагання та отримання неправомірної вигоди.

Наразі проводяться усі відповідні слідчі дії. Прокурори перевіряють причетність до незаконної оборудки й інших осіб, у тому числі з керівного складу ВНЗ – зокрема самого ректора. Під час проведення обшуків у приміщеннях та службових кабінетах керівництва університету та структурних підрозділів вилучено докази протиправної діяльності.

Скандали у ВНЗ 

Останнім часом українські виші періодично втрапляють у різного роду скандали. Іноді це призводить до зняття з посад ректорів та всього керівного складу навчальних закладів.

Так, влітку в мережі піднявся гучний скандал щодо голови одного з медичних ВНЗ Львова. Студенти масово скаржилися на те, що ректор дозволяє собі принижувати їх. Зокрема, йшлося про жарти сексистського характеру та навмисне перекручування прізвщин таким чином, щоб це звучало образливо. Врешті горе-ректора звільнили з посади.

В Києві ексректор одного з медичних вишів взагалі виявився російським агентом. Він вербував нових шпигунів до своєї агентурної мережі, а також передавав кураторам в рф дані про українських бійців, які перебували на лікуванні. За свою протиправну діяльність чолові отримав 15 років позбавлення волі.  

У Рівному нещодавно контррозвідка СБУ затримала голову одного з приватних університетів. Виявилося, що за грошову винагороду вона дозволяла вступати до ВНЗ чоловікам, які таким чином намагалися ухилитися від відправки на війну. За це жінка брала по декілька тисяч доларів. 

А в квітні цього року посаду ректора Університету культури залишив знаменитий Михайло Поплавський. Правда, зробив він це без скандалів, а просто вирішив піти на пенсію. Чоловік керував особистим ВНЗ впродовж 30 років. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • "Корупція переслідує навіть під час війни": Reuters нагадав про скандал з Татаровим та назвав Єрмака "зеленим кардиналом"
  • Полювання на корупціонерів може стати прибутковою справою в Україні: як легально заробити мільйони гривень

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *