Нова програма ЄС. Стало відомо, коли Європарламент може проголосувати за 50 млрд євро для України

Віола фон Крамон

Депутатка Європарламенту Віола фон Крамон. Фото: Twitter політикині

Європейський парламент планує проголосувати за остаточний текст нового Механізму для підтримки відновлення, відбудови та модернізації України наприкінці листопада. Він передбачає здійснення виплат із початку 2024 року. Про це заявила євродепутатка Віола фон Крамон, передає “Укрінформ”.

“Пропозиція Європейської Комісії (щодо створення Механізму, – ред.) була висунута 20 червня, ми у комітеті з міжнародного співробітництва були налаштовані на початок роботи у серпні. Я виступаю від імені “зеленої” групи –  у нас є один тиждень, щоб подати доповнення. Ми маємо обговорити з усіма групами в Європарламенті остаточний текст, за який будемо голосувати, я сподіваюсь, наприкінці листопада. Далі почнемо консультації і з початку наступного року розпочнемо здійснювати виплати”, – розповіла вона.

За словами фон Крамон, кошти планується виділяти траншами по 12 млрд євро щорічно. Вони йтимуть на фінансування проєктів із плану, складеного Україною. Те, як розподілятимуться кошти на проєкти, вирішуватиме не тільки виконавча влада. 

“Ми включимо в текст Європейського парламенту щодо Механізму підтримки України також інших акторів: органи місцевого самоврядування, громадянське суспільство, місцевих мешканців. Нам потрібно, щоб усі голоси були почуті на початку фази відбудови, до того, як почнемо здійснювати виплати”, – висловилася парламентарка.

Також вона зазначила, що для відбудови буде важливо застосовувати нові підходи. 

“Ми хочемо відбудувати нові “зелені” виробництва, “зелені” офіси, “зелені” місця для проживання. Нам потрібні різні експерти, архітектори, науковці, об’єднані цими знаннями”, – додала фон Крамон.

50 млрд євро підтримки: що пропонує Єврокомісія

У червні президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила про плани надати Україні фінансову підтримку на суму до 50 млрд євро протягом чотирьох років. 

Передбачалося, що кошти дадуть змогу ЄС калібрувати фінансову підтримку відповідно до розвитку ситуації на місцях.

Як розповідала єврочиновниця, фінансування здійснюватиметься трьома способами: 

  • за рахунок грантів з європейського бюджету;
  • за рахунок позик, залучених на ринках капіталу;
  • за рахунок надходжень від російських активів.

Ще до офіційного анонсу підтримки Bloomberg писало, що ці гроші допоможуть фінансувати видатки українського уряду та оплачувати термінові пріоритети з відновлення із 2024 по 2027 роки. Однак у перерахунку на один рік це фінансування буде меншим, ніж 18 млрд євро допомоги, яку ЄС виділяв на 2023-й.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *