Бюджет-2024. Уряд ще шукає гроші, щоб забезпечити потреби держави на наступний рік, — Марченко

Бюджет-2024. Уряд ще шукає гроші, щоб забезпечити потреби держави на наступний рік, — Марченко | INFBusiness” alt=”Сергій Марченко, міністр фінансів” />

Міністр фінансів Марченко в сесійній залі Ради. Фото: Facebook посадовця

У 2024 році видатки держбюджету України на безпеку і оборону будуть дорівнювати, або перевищувати цьогорічні. Водночас уряд все ще шукає фінансування.

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телемарафону.

У 2023 році найбільша стаття бюджету — це сектор оборони, на який відведено 1,6 трлн грн, що перевищує суму зібраних податків.

“Тому ми постійно в досить складному становищі, шукаємо додаткові джерела, щоб профінансувати ці додаткові видатки. (Ми переходимо, — Delo.ua) у стадію “війни на виживання”: виживе той, хто витримає цей марафон”, – сказав він.

Військові зараз, як зазначає Марченко, просять у пʼять разів більше, але Україна не може збільшувати податки до необхідного рівня.

“Можемо дозволити бюджет сектору безпеки та оборони такий, який є, утримуємо цей сектор дуже великими зусиллями”, – підкреслив міністр фінансів.

Він додав, що Мінфін вже веде переговори з партнерами щодо формування нових пакетів фінансової допомоги на 2024 рік.

Відомо, що у липні 2023 загальна сума касових видатків загального фонду державного бюджету становила 231,8 млрд гривень. З них на грошове утримання військовослужбовців спрямували 76,9 млрд грн.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *