Заманюють захмарними зарплатами: як шахраї обманюють тих, хто шукає роботу

Заманюють захмарними зарплатами: як шахраї обманюють тих, хто шукає роботу | INFBusiness

Під час пошуку роботи потрібно бути уважними, адже можна натрапити на шахраїв. Вони пропонують високу зарплатню та привабливі умови. Але в результаті ви залишитесь ні з чим. 

Як йдеться у публікації Work.ua, чесні роботодавці відкрито говорять про себе й надають необхідну інформацію. У разі, якщо ви помітили підозрілу вакансію, повідомляйте про це у клієнтську підтримку сайтів пошуку роботи.

Схема №1. Зарплатні приманки

Деякі роботодавці вказують у вакансіях широкий діапазон зарплат і говорять, що у співробітника буде ставка та змінна частина, що залежатиме від працівника. Зарплати з п’ятьма нулями вказують у вакансіях менеджерів з продажу, менеджерів по роботі з клієнтами, рієлторів. Прикрість у тому, що це вакансії не від шахраїв, а від реальних роботодавців, які вказують високі зарплати, щоб привернути до себе більше уваги. Часто для пересічного працівника така зарплата недосяжна. У результаті втрачають всі: шукач отримує розчарування, від роботодавця йде незадоволений співробітник.

“Чесний діапазон зарплати у межах однієї вакансії може становити х3. Наприклад, у вакансії може бути вказано діапазон від 15 до 45 тисяч гривень. Вакансії з ширшим діапазоном, ніж х3, потрібно аналізувати більш критично. Адже бувають винятки. Наприклад, у вакансіях викладачів англійської зарплата залежить від відпрацьованих годин, а отже, й діапазон може бути, приміром, від 3 до 19 тисяч гривень”, – зазначили експерти Work.ua.

Схема №2. Розкішне життя і шахрайська романтика “офісників”

Вакансії цих шахраїв прикриваються посадами: менеджер по роботі з клієнтами, з обслуговування, з продажу. Досвід не вимагають. Головне — активність, швидко навчатися та хотіти багато зароблять. “Офіси” розташовані по всій Україні, переважно у великих містах. Вони виманюють кошти у людей. 

Схема №3. Шлюбні агенції

Розміщують вакансії “перекладач”, “оператор чату”, “менеджер по роботі з клієнтами”. Як і “офісники”, заманюють шукачів привабливими фразами про дохід у валюті, щотижневими виплатами та відсутністю знань і навичок, яких навчають. Подібна зайнятість полягає у виманюванні грошей в іноземців, що мріють познайомитися з привабливими українками.

Схема №4. Стрімінгові сервіси

Розміщують вакансії блогер, модель, стрімер для талановитих та харизматичних дівчат і хлопців. Обіцяють високу зарплату без вимог до досвіду чи навичок. Одне з основних джерел доходу – донати глядачів у вдячність за контент, що не є роботою у звичному розумінні цього слова, на яку треба влаштовуватись.

Схема №5. Криптошахраї

Розказують про себе як фінансові, консалтингові, маркетингові агенції. Їхні вакансії можуть звучати так: “менеджер по роботі з клієнтами”, “менеджер з продажів”, “retention-менеджер”, “акаунт-менеджер”. Створюють імідж успішного бізнесу: “Ми міжнародна компанія, яка лідирує вже понад 8 років на ринку”, але в інтернеті жодної інформації про компанію немає. Беруть на роботу від 18 років без досвіду з бажанням розвиватись. Часто вказують в умовах знання іноземних мов.

Співробітники криптошахрайських компаній телефонують українцям та громадянам інших європейських країн і пропонують вкласти гроші в біржові інвестиції, криптовалюту. Інколи “допомагають” оформити мікропозику. Такий вкладник не отримує ні виплат, ні можливості повернути свої кошти.

Схема №6. Підміна рекрутера

Рекрутери вказують у своїх вакансіях контакти у Telegram, де пропонують продовжити спілкування з шукачем. Шахраї вибирають компанію, яка розміщує вакансії та має потенційно великий трафік шукачів, знаходять контакт рекрутера в телеграмі (наприклад, hr_villa) та створюють схожий профіль та ім’я, додаючи символи чи цифри (наприклад, hr_villa1), щоб імітувати рекрутера. Під час пошуку в Telegram за іменем шукач випадково зв’язується з фейковим рекрутером, який виманює кошти начебто за працевлаштування.  

Українці, які залишилися без роботи через вимушену зміну місця проживання, можуть отримати комплексну підтримку

Проєкт покликаний підтримувати тих громадян України, які через вимушену зміну місця проживання опинилися без роботи, потребують супроводу у працевлаштуванні й адаптації до умов регіону перебування. Він складається з таких етапів:

  • Індивідуальне консультування щодо професійного визначення.
  • Тренінги та менторська підтримка.
  • Для всіх учасників: можливість скористатися послугами фахівців (щоденно працюватиме лінія психологічної підтримки) та брати участь у відкритих заходах з ознайомлення з новими професіями.

Участь у проєкті безкоштовна. З розкладом занять та докладною інформацією щодо проєкту можна ознайомитись на сайті організаторів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Замість зарплати – збитки. Як обманюють потенційних шукачів роботи: п'ять популярних схем
  • Виплати ВПО: у Кабміні пояснили, чи відновлять грошову допомогу українцям, які повернуться з-за кордону

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *