Україна розпочала переговори про реструктуризацію зовнішнього держборгу – Reuters

Україна розпочала переговори про реструктуризацію зовнішнього держборгу - Reuters | INFBusiness

Україна обговорює з великими інвесторами плани реструктуризації міжнародного боргу у розмірі $20 млрд. Додатково обговорюють можливість залучення нових джерел фінансування.

За словами співрозмовників агентства Reuters, останніми тижнями обговорення триває активно. Переговори йдуть під керівництвом уповноваженого з управління держборгом України Юрія Буци.

Переговори з інвесторами мали розпочатися наступного року. Але побоювання щодо того, що міжнародна підтримка Києва може слабшати, а також відсутність ознак завершення конфлікту, надали нового імпульсу переговорам, повідомили джерела Reuters.

Наголошується, що Буца провів багато зустрічей із кредиторами. Мета України – якнайшвидше вийти на ринки, щоб допомогти розширити доступ до фінансування, допоки діє програма Міжнародного валютного фонду (МВФ). Переговори мають неофіційний характер, і власникам облігацій ще належить сформувати комітет кредиторів, додали джерела.

Тонкощі переговорів

У рамках реструктуризації боргу Україна випустить нові облігації для власників, щойно будуть узгоджені збитки за існуючим держборгом. Але з огляду на ризики кредитування країни, на території якої йде війна, інвестори хочуть отримати гарантію чи підтримку з боку партнерів України.

Як зазначили співрозмовники видання, ринок хоче бачити покращення умов кредитування, але Україні може бути складно досягти цього, оскільки країна вже отримала значну фінансову допомогу. Незрозуміло, чи зможе Київ залучити нові кошти, оскільки програми МВФ зазвичай не передбачають можливості пошуку фінансування на безоплатній основі під час реструктуризації боргу. При цьому Україні потрібно набагато більше, ніж $1 млрд на рік, додали джерела.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що МВФ відновив роботу постійної місії у Києві. Також МВФ схвалив чотирирічний пакет фінансування для України. Йдеться про  суму 15,6 мільярдів доларів на нагальні фінансові потреби в умовах війни. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Чи потрапить Україна через війну у страшну боргову пастку, – прогноз Сергія Фурси
  • Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings заявило про підвищення кредитного рейтингу Україну в іноземній валюті
  • Держборг України за місяць скоротився майже на 40 млрд. гривень

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *