Повернення додому: чи будуть українські переселенці, які повернулися з-за кордону, отримуватимути виплати ВПО

Повернення додому: чи будуть українські переселенці, які повернулися з-за кордону, отримуватимути виплати ВПО | INFBusiness

Громадяни України, які повертатимуться з-за кордону, матимуть право на допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб. Щоправда, допомогу призначатимуть не одразу. Проте незручності зі строками виплат тимчасові, до кінця вересня їх можуть скоротити.

Як заявила в ефірі загальнонаціонального телемарафону міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, українці, які повертатимуться з-за кордону, матимуть право на виплати для ВПО. Проте, вона додала, що виплати призначатимуть не одразу, а через 15−30 днів.

“Ми проводили нараду 12 вересня і власне готуємо зміни до постанови № 709, які будуть передбачати термін, після якого людям можуть відновити виплати. Зараз це питання обговорюється, але відразу скажу, ми обговорюємо питання 15−30 днів, це той термін, після якого людям відновлять виплати, якщо людина повернулася жити. А також ми маємо ще один напрямок. До прикладу, людина виїхала з Маріуполя відразу у 2022 році у Європу і проживала там, хоче повернутися, і таким людям також будуть нараховувати виплати. Ми хочемо, щоб люди повертались і знали, що можуть тут розраховувати на допомогу від держави”, — зазначила пані Верещук.

Зміни до постанови № 709 планують ухвалити до кінця вересня 2023 року.

Додаткові кошти на підтримку ВПО

Видатки на підтримку внутрішньо переміщених осіб цього року хочуть додатково збільшити на 16,5 млрд грн. Відповідний законопроєкт парламент має розглянути вже незабаром.

Державна підтримка переселенців передбачає:

  • допомогу на проживання в розмірі 2000 грн на дорослу людину на місяць і 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю;
  • допомогу з оплати комунальних послуг в місцях компактного поселення;
  • допомогу за програмою Прихисток.

Уряд виділив понад 5 мільярдів на допомогу для ВПО

У вересні уряд спрямував понад 5,8 мільярда гривень на виплати для Вимушено переміщених осіб. Частина переселенців уже отримала допомогу від держави на банківські рахунки.

Виплати за вересень отримали вже понад 2,5 мільйона Вимушено переміщених осіб. Водночас частина переселенців отримає допомогу від держави в іншому виплатному періоді, а саме — 28 вересня. Тож, якщо вам ще не надійшли виплати, варто чекати на них наприкінці цього місяця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Як ВПО знайти роботу в Києві: інструкція
  • Довідка ВПО для іноземців: як оформити і навіщо вона потрібна
  • У Києві на станції метро "Золоті ворота" відкрили нову виставку: що там показують
  • Плюс 12 нових категорій. Уряд збільшив перелік бізнесів, які можуть долучитися до програми єВідновлення

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *