Перевірка якості бензину: експерт пояснив, як не заправити бак підробкою

Перевірка якості бензину: експерт пояснив, як не заправити бак підробкою | INFBusiness

В Україні чимало мереж АЗС, де є великий вибір пального. Проте далеко не завжди це якісний бензин. Експерти пояснили, як не помилитися та придбати дійсно якісний товар.

Про це в коментарі виданню Pro Гроші розповів аналітик компанії “Нафторинок” Олександр Сіренко. За його словами, АЗС в Україні під час воєнного стану можуть користуватися нафтопродуктами, бензином та дизельним пальним стандартів Євро-3, Євро-4, Євро-5. Вважається, що вони дійсно високої якості, а значить – не нашкодять автомобілю.

Експерт пояснив, що для того, щоб переконатися в чистому складі пального, потрібно просити паспорти на АЗС. Йдеться про документ, в якому є інформація про те, звідки це пальне та що воно містить. Основний показник у складі бензину – це сірка. Якщо її частка завелика, то євро-клас знижується. Проте це не впливає на роботу двигуна.

Аналітик пояснив, що робота двигуна залежить від таких характеристик пального: масової чистоти кисню, октанового числа, об’ємних частин бензолу, ароматичних вуглеводів тощо. Експерт також пояснив, що при виборі пального треба звертати увагу на такі фактори:

  • відтінок і запах: справжній якісний дизель трохи темніший від соняшникової олії, має приємний масляний запах;
  • присутність води та забруднень: перевірте, чи в дизелі відсутня вода або чужорідні частки (подивіться на дно контейнера або пляшки з пальним, щоб переконатися, що там немає ознак води чи піщинок);
  • консистенція: дизель повинен мати маслянисту і жирну консистенцію.

Якщо ви помічаєте, що пальне стало рідше або схоже на бензин, це може свідчити про його розбавлення бензином. Крім того, експерти радять водіям обирати більш відомі мережі АЗС. Як правило, ці заправки завжди слідкують за якістю продукту, адже це важливо для їхньої репутації.

Чи буде в Україні дефіцит пального?

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль казав про те, що в Україні не очікується дефіциту пального. За словами голови уряду, ситуація наразі є контрольованою. Також він розповів, що регулярно проводяться відповідні зустрічі з представниками Міністерства економіки та різних мереж АЗС. 

“Тому бачимо спокійну ринкову ситуацію з нормальним постачанням та продажем дизелю та бензину. Дефіцит не очікуємо”, – додав Денис Шмигаль.

Таку ж думку висловив директор консалтингової групи “А95” Сергій Куюн. Експерт зазначив, що нафтова інфраструктура України завжди під прицілом ворога. Проте почали укладатися нові угоди: наприклад, про постачання через румунські та польські порти. Тому дефіциту в Україні не передбачається.   

Також, на його думку, зараз потенціал зростання цін на пальне, за рахунок повернення податків, вичерпаний. Саме тому основний фактор, який впливає на ціни, є світовий ринок. Поки що казати рано про вартість в розмірі 60 гривень за літр. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Ціни на пальне в Україні зростатимуть через важливе рішення НБУ: прогноз експерта
  • Як зросте вартість бензину на АЗС у жовтні: прогноз експертів
  • Нардеп розповів, скільки вартувало державі скасування оподаткування пального
  • Як повернути кошти за квиток в Укрзалізниці: інструкція

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *