Мін’юст України хоче забрати у Фрідмана частки у Київстарі: що зроблять

Мін'юст України хоче забрати у Фрідмана частки у Київстарі: що зроблять | INFBusiness

З підсанкційного російського бізнесмена Михайла Фрідмана хочуть стягнути активи. Зокрема, частки в мобільному операторі Київстар. Міністерство юстиції України готує позов до Вищого антикорупційного суду (ВАКС).

Як розповів Forbes Ukraine високопосадовець у Мінʼюсті на правах анонімності, стягнення активу в дохід держави опрацьовується, при цьому аналізується частка в підприємстві, яка підлягатиме стягненню. До того ж у відомості зазначають, що це не повʼязано з арештом СБУ корпоративних прав Київстару.

“Міністерство юстиції готує позов безвідносно до арештів. Якщо встановлені підстави та пов’язаність підсанкційних з активом”, – зазначив високопосадовець у Мін’юсті.

У випадку, якщо ВАКС задовольнить позов Мінʼюсту, то ці активи передадуть до Фонду державного майна та виставлять на конкурс щодо пошуку управителя. Таку думку висловив заступник голови антикорупційного комітету Ярослав Юрчишин. У Київстар заявляють, що Фрідман не є кінцевим бенефіціарним власником компанії.

“Жодним чином не впливає на діяльність компанії та не отримує ніякої фінансової чи іншої вигоди”, – наголосив оператор. 

Що відбудеться з Київстаром найближчим часом

Україна запустила декілька процесів, які у найближчі місяці можуть привести до націоналізації мобільного оператора Київстар або передачі його частки в управління іншим компаніям. Далі потрібно довести, що на компанію дійсно мають вплив підсанкційні росіяни. Зокрема, Михайло Фрідман, Петро Авен та Андрій Косогов. Про це раніше Forbes Ukraine повідомляв високопоставлений співрозмовник в Офісі президента, зараз більша ймовірність саме націоналізації активу, а не його продажу. Він був присутній на переговорах щодо Київстару, але відмовився офіційно коментувати ситуацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Чи готові Київстар, Vodafone та Lifecell до роботи в умовах блекаутів – результати перевірки Нацкомісії
  • Перед націоналізацією: що відбудеться з Київстаром найближчим часом
  • Суд заарештував Київстар: реакція оператора на це

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *