Долар стабільний, а євро знову летить у прірву – НБУ встановив новий курс валют на 18 вересня

Долар стабільний, а євро знову летить у прірву - НБУ встановив новий курс валют на 18 вересня | INFBusiness

Національний банк України встановив офіційний курс валют на 18 вересня. За даними регулятора, американський долар все ще залишається стабільним. Проте європейська валюта знову змінилася в ціні. Стали відомо, скільки зараз коштує євро та долар в обмінниках.

Такі дані з’явилися на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що американський долар залишається на позначці 36,57 гривні. Водночас європейська валюта знову подешевшала: євро станом на 18 вересня становить 38,96 гривні. Це менше на 28 копійок, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.

Курс валют на 18 вересня:

  • Долар США — 36,57 гривні;
  • Євро — 38,96 гривні;
  • Польський злотий — 8,40 гривні:
  • Швейцарський франк — 40,79 гривні;
  • Юань — 5,03 гривні.

Водночас в пунктах обміну валют ціни на долар та євро відрізняються від офіційного курсу регулятора. За даними порталу Мінфін, станом на 18 вересня купівля долара в середньому відбувається за курсом 38,15 гривні, а продаж — 38,30 гривні. Що стосується євро, то в середньому цю валюту можна купити за курсом 40,90 гривні, а продати — за курсом 41,15 гривні.

Прогнози експертів

Керівник економічних програм аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень” Олександр Чупак розповів, що може бути далі з курсом євро. За словами експерта, євро далі буде девальвувати відносно долара. При цьому це пов’язано з тим, що країни Європейського союзу економічно зростають повільніше, якщо порівнювати з США. 

“Міжнародний валютний фонд (МВФ) ще кілька тижнів тому виступив із оцінкою, згідно з якою найпотужніша економіка ЄС – Німеччина – вступає в період рецесії, що, відповідно, буде впливати на курс Євро. Тож можна очікувати, що євро подешевшає відповідно долара, і, як ми розглядали вище, одночасно подешевшає і відносно гривні,” – зазначив Олександр Чупак.

Водночас фінансовий аналітик Олексій Кущ пояснював, що саме впливає на курс долара. Він зазначив, що, зокрема, допомагає стабілізувати ситуацію міжнародна допомога: близько 30 мільярдів доларів щорік Україна отримує від партнерів, завдяки чому вдається забезпечити стабільність гривні. Проте паралельно є відтік коштів на платіжних картках українських мігрантів в Європі та інших країнах.

“Відповідно, балансування цих двох факторів – відтік коштів на утримання українців за кордоном і притік валюти від міжнародних донорів – це і формує базовий тренд гривні. Серед додаткових трендів – надходження від трудових мігрантів скоротилися, але в принципі є більше 10 млрд доларів на рік. Також зерновий коридор функціонує. Тобто ми отримуємо експортну виручку за експорт зерна, це в межах 5-6 млрд доларів”, – каже Олексій Кущ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • НБУ знизив облікову ставку. Як це вплине на курс долара та євро: прогноз експертів
  • Танці навколо долару: яким буде курс євро і до чого тут фінансова політика США
  • Забудовники очікують послаблення гривні: скільки буде коштувати житло наступного року
  • Восени істотно зміняться ставки кредитів та депозитів: прогнози банкірів

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *