Всесвітній день неквапливості – святкують 26 лютого

Всесвітній день неквапливості - святкують 26 лютого | INFBusiness

Італійці – дуже емоційний народ, що живе в активному ритмі, тому, може здатися дивним, що саме вони першими запропонували хоча б іноді відмовлятися від метушні і безперервного поспіху. Напевно, навіть цим темпераментним людям потрібен відпочинок.., інформує Ukr.Media.

Так з'явилася ідея 26 лютого кожного року відзначати День неквапливості, який ще називають Днем повільності.

Вперше про це свято заговорили в 2007 році і, через нетривалий час його «підхопили» в різних країнах світу, від чого воно швидко отримало статус міжнародного.

14 заповідей, які закликають відмовитися від поспіху

Сучасні люди постійно змушені кудись поспішати, через що часто не беруть до уваги радісні моменти в житті. Напевно, така ціна прогресу. Але, хоча б іноді потрібно вміти призупинитися, озирнутися навколо, зробити щось не поспішаючи. Всесвітній день неквапливості покликаний нагадати про це. Італійці навіть придумали 14 заповідей.

Вони свідчать, що якщо їх дотримуватися, то кожен зможе насолодитися життям і його принадами. Наприклад, одна із заповідей говорить про те, що в разі вимушеного очікування не варто нервувати. Послухайте в цей час улюблену музику або поспілкуйтеся з рідними. Інша ж заповідь стверджує, що необхідно кожен день прокидатися хоча б на 10 хвилин раніше, щоб щось зробити не поспішаючи і з задоволенням – зі смаком поснідати, почитати ранкову газету і т.д.

Суть святкування Міжнародного дня неквапливості набагато глибша, ніж можна подумати спочатку. Це не данина ліні або небажання виконувати якусь роботу. Це привід задуматися, що часто ми не робимо того, чого дійсно хочемо і витрачаємо час на турботи, які далеко не завжди приносять нам задоволення. В житті повинно бути місце маленьким і невибагливим радощам, адже не завжди для щастя потрібно багато. День неквапливості не обмежується звичайним лежанням на затишному дивані. Скоріше навпаки. На честь свята в Італії проводиться безліч цікавих заходів. Наприклад, в Мілані 26 лютого люди, які надто поспішають у своїх справах, можуть нарватися на штраф. Правда, він символічний, але дає можливість людям зупинитися, трохи перепочити і навіть посміхнутися. У Римі проводиться «Повільний марафон». Взяти участь в ньому може кожен бажаючий. Особливість марафону в тому, що дистанцію в 300 метрів потрібно подолати дуже повільно – за 87 хвилин! Жителі Італії в цей день можуть зайнятися справами, на які у них завжди не вистачало часу або вони їх відкладали на невизначений період. Наприклад, можна сходити на виставку або поетичний вечір. В інших країнах і містах світу також Дню неквапливості приділяють чимало уваги. Париж, Нью-Йорк, Лондон і багато інших великих міст і невеликих міст придумують свої способи звернути увагу людей на масовий поспіх і зайнятість.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *