В Ірані консерватори перемогли у другому турі парламентських виборів

В Ірані консерватори перемогли у другому турі парламентських виборів | INFBusiness

В Ірані консерватори перемогли у другому турі парламентських виборів 12.05.2024 11:55 Укрінформ Іранські консервативні партії здобули більшість місць у другому турі парламентських виборів і тепер контролюють парламент країни.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Радіо Азаттик із посиланням на заяву місцевої влади.

Голосування пройшло у п’ятницю, 10 травня. Під час виборів вирішувалась доля 45 з 290 крісел в Ісламській консультативній раді.

Консерватори отримали 32 місця та контроль над 190 місцями, свідчать підрахунки іспанського агентства EFE.

За оцінкою AFP, прибічники чинного уряду Ірану тепер контролюють 233 з 290 місць.

Вибори в іранський парламент відбулися після придушення масових протестів в країні. Верховний лідер Ірану 84-річний аятола Алі Хаменеї закликав громадян прийти на дільниці, однак явка виявилась найнижчою в історії, пише Іранська служба Радіо Свобода.

Як повідомляв Укрінформ, 1 березня в Ірані пройшов перший тур голосування на парламентських виборах. Це було перше голосування у країні після масових протестів 2022 року, спричинених смертю Махси Аміні.

Близько 15 тисяч кандидатів змагалися за місця у 290-місному парламенті, термін повноважень якого становить чотири роки, п'ять місць зарезервовані для релігійних меншин Ірану.

Згідно із законом, парламент здійснює нагляд за виконавчою владою, голосує за договори та вирішує інші питання. Утім абсолютна влада в країні належить верховному лідеру.

Фото: Getty Images

Іран Парламент Вибори

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *