Лідер Тайваню після навчань китайської армії знову запропонував Пекіну переговори

Лідер Тайваню після навчань китайської армії знову запропонував Пекіну переговори | INFBusiness

Лідер Тайваню після навчань китайської армії знову запропонував Пекіну переговори 26.05.2024 09:12 Укрінформ Президент Тайваню Лай Чінте після дводенних масштабних навчань китайської армії навколо острова знову запропонував Пекіну переговори, висловивши сподівання на взаєморозуміння та примирення з Китаєм.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Виступаючи на зборах своєї правлячої Демократичної прогресивної партії (ДПП) у південному місті Тайнань, Лай закликав Китай «розділити з Тайванем велику відповідальність за регіональну стабільність».

Він також сказав, що «з нетерпінням чекає на посилення взаєморозуміння та примирення з Китаєм через обміни і співпрацю», що дасть змогу досягнути взаємної вигоди та миру і спільного процвітання.

«Міжнародна спільнота не сприйме жодну країну, яка збурює хвилі в Тайванській протоці та руйнує регіональну стабільність», – додав Лай.

Китай, який вважає демократично керований Тайвань своєю територією, у четвер і п’ятницю провів військові навчання, заявивши, що це «покарання» після інавгураційної промови Лая в понеділок, яку Пекін засудив як ще один поштовх до формальної незалежності острова.

Лай і ДПП відкидають претензії Пекіна на суверенітет над островом і наполягають, що тільки народ Тайваню може вирішити своє майбутнє. Тайванські лідери неодноразово пропонували Пекіну переговори.

Протягом останніх чотирьох років Китай проводить регулярні військові навчання й патрулювання навколо Тайваню, намагаючись чинити тиск на керівництво й жителів острова.

Як повідомляв Укрінформ, сили оборони Тайваню впродовж п’ятниці зафіксували майже пів сотні китайських бойових літаків, які під час військових навчань здійснювали маневри небезпечно близько до тайванської території.

Фото: CNA

Китай Переговори Тайвань

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *