Окуляри від топбренду Linda Farrow та українців Nuè. Як український бренд доріс до такої колаборації

Окуляри від топбренду Linda Farrow та українців Nuè. Як український бренд доріс до такої колаборації | INFBusiness

Наприкінці вересня 2023-го року вийшла спільна колекція сонцезахисних окулярів від двох брендів: чотирирічного українського Nuè та пʼятдесятирічного британського Linda Farrow. Nuè вже давно став популярним закордном: він представлений у десятках ритейлерів – зокрема, Moda Operandi, FWRD та ssense – його обирають селебріті із мільйонними аудиторіями. Як утворилась колаборація із британським виробником окулярів та в чому секрет успішної експансії Nuè

В червні 2023-го року актор і музикант Джаред Лето виклав в Instagram фото на фоні Ейфелевої вежі. На знімку інфлюенсер із 12 млн підписниками позує в окулярах зі спільної колекції двох брендів: українського Nuè та британського Linda Farrow.

View this post on Instagram

A post shared by JARED LETO (@jaredleto)

Перше повідомлення від лондонської марки, відомої своїми сонцезахисними окулярами, засновниця Nuè Вікторія Удіна отримала ще у 2021-му. Вона познайомилась із командою та СЕО – Саймоном Яблоном, сином засновниці бренду Лінди Ферроу. «Вони сказали: «Про вас [в Лондоні] всі говорять, ми бачимо ваші речі на багатьох інфлюенсерах!, – згадує Удіна. – І запропонували колаборацію».  

«Колаборація із Linda Farrow – безперечно, дуже круто, – каже дизайнер Іван Фролов. – Лінда – легенда». 

Історія колаборації. Як склалась співпраця 

У квітні 2023-го Linda Farrow виповнилося 50 років. Окуляри бренду продаються у 500 ритейлерах та у декількох власних магазинах. Ціни на них сягають €1000. «Моя мати перетворила окуляри з оптичного приладу у модний аксесуар», – казав Яблон в інтервʼю Fashion Network.

Співпраця із лондонською маркою – перше велике партнерство Nuè. Єдиний виняток – розроблена для ритейлера Moda Operandi у 2022-му новорічна колекція. Але для самих Linda Farrow це важливий елемент бізнес-моделі. Яблон називає свій бренд «хрещеним батьком колаборацій» і додає, що спільні лінійки із іншими брендами приносять 20% від щорічного обороту у понад £25 млн.  

Ще одна гучна колаборація для української моди – колекція дизайнерки Ксенії Шнайдер і бренду adidas. В Україні продажі стартували 1 серпня. Анонс другої спільної лінійки дизайнерів відбувся у вересні на London Fashion Week. 

Такі випадки корисні не лише для самих учасників колаборації – це виграшно для всієї галузі, переконаний Фролов. «Це перетворює нашу індустрію на повноцінного гравця світової і прирівнює український бренд до глобальних», – додає він. 

За контрактом, Nuè мали розробити ідею та мудборд колекції – а Linda Farrow відповідали за виготовлення окулярів. Колекцію присвятили естетиці американських 60-х та моделі Еді Седжвік. /надано пресслужбою

За контрактом, Nuè мали розробити ідею та мудборд колекції – а Linda Farrow відповідали за виготовлення окулярів. Колекцію присвятили естетиці американських 60-х та моделі Еді Седжвік. Фото надано пресслужбою

За контрактом, Nuè мали розробити ідею та мудборд колекції, а Linda Farrow відповідали за виготовлення окулярів. Колекцію присвятили естетиці американських 60-х та моделі Еді Седжвік. Коли партнери затвердили концепцію, почався процес обговорення моделей. 

За колаборацією з великим брендом стоїть ще й робота з його командою і виробництвами, каже Фролов. «Це не лише фінансовий успіх, але і розуміння, як працюють великі бренди, – додає він. – Для будь-якого українського бренду це можливість переходу на інший рівень обізнаності і бізнесу». 

Які уроки винесли Nuè? «Процес виготовлення окулярів – це дуже довго», – констатує Удіна. Перші прототипи українській команді не сподобалась: задумка не змогла ожити в матеріалі. «Це була класна ідея, але технологія пішла не так, як хотіли Linda Farrow», – згадує дизайнерка. 

Зрештою усе вдалося. До спільної колекції увійшло шість моделей окулярів, інкрустованих камінням: сяйво, блиск і стрази – фундамент естетики Nuè. Ціна на офіційному сайті Linda Farrow стартує з $190 і сягає $450.

Спільна колекція окулярів Nuè та Linda Farrow /надано пресслужбою

Спільна колекція окулярів Nuè та Linda Farrow Фото надано пресслужбою

Спільна колекція окулярів Nuè та Linda Farrow /надано пресслужбою

Спільна колекція окулярів Nuè та Linda Farrow Фото надано пресслужбою

Спільна колекція окулярів Nuè та Linda Farrow /надано пресслужбою

Спільна колекція окулярів Nuè та Linda Farrow Фото надано пресслужбою

Спільна колекція окулярів Nuè та Linda Farrow /надано пресслужбою

Спільна колекція окулярів Nuè та Linda Farrow Фото надано пресслужбою

Спільна колекція окулярів Nuè та Linda Farrow /надано пресслужбою

Спільна колекція окулярів Nuè та Linda Farrow Фото надано пресслужбою

Продаж окулярів кожен бренд веде окремо: Nuè закупили у партнера партію аксесуарів і розповсюджує їх самостійно. Наприклад, в Україні Nuè представили лінійку у ЦУМі та на власному сайті, а Linda Farrow поставили їх, зокрема, у ритейлер Spazio.

Найпопулярніша поки модель – металеві окуляри без лінз, декоровані стразами, каже Удіна. Це найбюджетніший аксесуар з колекції вартістю у $187 на сайті бренду. 

Що зацікавило британський бренд у Nuè? У першу чергу – їхні роботи, переконана Удіна. «Важливо бути відкритими, одразу реагувати, бути комунікабельними і креативними», – додає дизайнерка.

Експансія Nuè 

Новий 2020-й рік інфлюенсерки Кʼяра Феррані (30 млн підписників в Instagram), Негін Мірсалехі (7,1 млн) та Леоні Ханна (4,6 млн) зустрічали у різних країнах. Але їхні свята мали дещо спільне: всі вони обрали для вечірок золотий топ тоді однорічного Nuè. 

View this post on Instagram

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi)

«Ми не чекали цього, – зізнається Удіна. – Але це мало «вау-ефект» і закрутило воронку. Інфлюенс-маркетинг став важливим для нашого успіху». 

Після запуску бренду у березні 2019-му Удіна вирушила на шоурум у Париж із невеликим рейлом з різнокольоровими топами, чокерами і ще декількома прикрасами. Отримали там шість замовлень від ритейлерів. Перше зробили Luisa via Roma, онлайн-маркетплейс із 3,5 млн унікальних переглядів щомісяця за даними Similarweb. «Допомогла наполегливість, – згадує Удіна. – Баєри – зайняті люди, їм треба постійно про себе нагадувати». 

Український ринок Nuè почав активно підкорювати наприкінці 2020-го, зайшовши у ЦУМ. Нині універмаг – їхній ексклюзивний партнер у Києві. «У ЦУМі існують критерії, за якими ми запрошуємо бренди до партнерства, – каже директорка департаменту закупівель і ритейлу Ольга Чайка. – Одними з основних є унікальність і селективність. Nuè їм відповідає: це унікальний бренд з виразним ДНК та ідентичністю».

Колекції популярні серед клієнтів універмагу, додає Чайка. Зокрема активно продається лінія Eternity, до якої входять топи, сукні та жакети, прикрашені кристалами. Жакети Nuè на сайті ЦУМ коштують від 32 000 грн до 57 000 грн, а топи – від 7 000 грн до 27 000 грн. 

Основним ринком Nuè залишається міжнародний. 90% замовлень у їхньому онлайн-магазині – за кордон, 10% – це Україна /надано пресслужбою

Основним ринком Nuè залишається міжнародний. 90% замовлень у їхньому онлайн-магазині – за кордон, 10% – це Україна. Фото надано пресслужбою

Основним ринком Nuè залишається міжнародний. 90% замовлень у їхньому онлайн-магазині – за кордон, 10% – Україна, каже засновниця бренду. За статистикою сайту, найбільше клієнтів у бренду в США, Великій Британії, Австралії та Італії. По ритейлерах ситуація схожа, додає Удіна. 

Найбільший зріст бренд пережив у 2021-му році, говорить засновниця. Тоді одяг бренду почало продавати кілька нових ритейлерів – як-от американський онлайн-маркетплейс FWRD. У 2022-му задачею було утримати рівень: логістичні проблеми, що виникли через вторгнення Росії, затримали відправлення замовлень. Які очікування від 2023-го? «Гадаю, є шанси перевершити попередній рік», – каже Удіна.  

Секретом успіху закордоном засновниця Nuè вважає флагманський продукт – мерехтливий топ у різних кольорах. «Мені подобається, коли бренди починають з чогось одного, – каже Удіна. – А не пропонують одразу величезні колекції».

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *