Банкрутство або розпуск. Аналітики розповіли, скільки у 2023 році закрилося стартапів

Банкрутство або розпуск. Аналітики розповіли, скільки у 2023 році закрилося стартапів | INFBusiness

За дев’ять місяців 2023 року збанкрутувало 543 стартапи. Минулого року цей показник сягнув 467 стартапів. Аналітики Carta проаналізували стартапи, що використовують їх платформу і припинили свою діяльність у певному кварталі через банкрутство або розпуск.

Як йдеться у дослідженні, близько половини стартапів, які закрилися, зробили це, не залучивши жодного раунду венчурного фінансування. Інша половина мала щонайменше один платний раунд у своїй історії. Серед стартапів, які залучили фінансування від венчурних фондів, 90% закрилися на стадії Seed або Series A.

Цього року закрилися 34 стартапи, які залучили фінансування на стадії Series B або пізніше. Це більше, ніж 25 стартапів у 2022 році. Також припинили свою роботу 87 стартапів, які залучили щонайменше 10 мільйонів доларів. Це майже вдвічі більше, ніж минулого року.

“Це найважчий рік для стартапів щонайменше за останнє десятиліття. Ринок фандрейзингу покращиться в найближчі квартали, хоча, можливо, і не досягне максимумів останніх років”, – резюмували автори дослідження.

 

Статистика закриття стартапів

Статистика закриття стартапів

Реалізуйте свою мрію про успішний бізнес

У Дії запустили національну акселераційну програму “Власне”. Головна мета – допомогти стартапам та малим підприємствам розвинутися, залучити нових клієнтів та інвесторів. Дієвими порадами з маркетингу, інновацій, залучення інвесторів та розвитку бізнесу ділитимуться — Євген Клопотенко, Олена Мальцева, Анастасія Владичинська, Олена Залуська та інші.

Наприкінці навчання відбудуться Pitch Days, під час яких учасники презентуватимуть свої бізнес-концепції. Понад 30 переможців отримають фінансову підтримку по 100 тисяч гривень на розвиток бізнесу, а суперфіналіст проєкту залучить — 800 тисяч гривень. Заявку на участь можна подати до 30 вересня.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Проти принца Гаррі збунтувалися співробітники американського стартапу
  • Блогерка-мільйониця видурила 50 тисяч на стартап із презервативами
  • Блокчейн-стартап, який заснував українець, випустив криптосмартфон: що це таке і яка його вартість
  • Радянського шампанського більше не буде: Харківський завод шампанських вин визнали банкрутом

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *